14 Ocak 2019, 13:24

Serbest Bırakılan Türkücü Ferhat Tunç'tan İlk Açıklama: Cezaevinde de Olsa Bu Ülkede Yaşayacağım

Havalimanında gözaltına alındıktan sonra adliyeye sevk edilen türkücü Ferhat Tunç, serbest bırakıldı. Konuyla ilgili açıklama yapan Tunç, "Cezaevinde de olsa bu ülkede yaşayacağım, ülkeyi terk etmeyeceğim." diye konuştu.

Dün akşam saatlerinde hakkında yürütülen bir soruşturma nedeniyle gözaltına alınan Ferhat Tunç, bu sabah adliyeye sevk edildi. Tunç, ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

GÖZALTINA ALINDIĞI TWİTTER'DAN DUYURDU

Şarkıcı Ferhat Tunç, hakkında Diyarbakır'da yürütülen bir soruşturma kapsamında havalimanında gözaltına alındı. Tunç, emniyet müdürlüğündeki işlemlerinin ardından bu sabah Bakırköy Adliyesi'ne gönderildi. Tunç, Twitter hesabından "Almanya'dan gelirken 'aranıyorsun' dediler. Havaalanında gözaltı işlemi yapılıyor" paylaşımında bulundu.

'TÜRKÜLERİMİZİ KARDEŞLİK İÇİN SÖYLEDİK'

Burada da birkaç saat tutulan Tunç, daha sonra ifade verdi ve serbest bırakıldı. Adliye önünde gazetecilere açıklamalarda bulunan Tunç, şunları söyledi:

"Bedeli ne olursa olsun bu ülkede sanat yaptık, türkülerimizi barış, kardeşlik için söyledik. Cezaevinde de olsa bu ülkede yaşayacağım, ülkeyi terk etmeyeceğim."

Ferhat Tunç

Diyarbakır,Sabah,Ferhat Tunç

YORUMLAR (53)
DELAL: ovacıklı yüreği güzel adam sana kötü yazanları takma allaha havale et! :)
FENERLİHALİT: cok gördük bu ülkede yasayacagim deyipde kacani bakalim sen ne zaman kacacaksin. . .
DOĞRUYA DOĞRU : Bunuda sanatçı yaptılar ya.
MUHAMMET: Ulan ne barisi be baris turkusu lan filistinde li yasiyorsun turkiyede baskan olsaydim insanlarin 100 de 45 idam ederdim cok bos insanlar var
AYSE: Ülkede normal birşey yokki Akıl almıyor sanki milattan öncede kaldık bir çarigimiz eksik
Tüm 53 yorumu okumak için tıklayın