17 Nisan 2019, 07:32

Sosyal Farkındalık İçin Glutensiz Gıda İşine Girdiler Kalpleri Fethettiler

sponsorlu içerik

Sosyal farkındalık için girdikleri glutensiz gıda sektöründe ulaşılabilir fiyat politikasıyla bu sorunu yaşayan insanların gönüllerini kazandılar.

Gulutensiz Ada Satış ve Pazarlama Müdürü Akın Selim, "Yayla Grup bünyesinde faaliyet gösteren gıda şirketlerden bir tanesiyiz. Yaklaşık olarak 2 yıldır gulentsiz gıdalar imal ediyoruz. Tamamı yerli sermaye olan bir firmayız. Üretimimizibin 600 metrekare fabrikada yürütüyoruz. Bu işe girmemizin amacı sosyal bir farkındalık yaratmak." dedi.

"DONUK GRUBU ÜRETEN İLK VE TEK FİRMAYIZ"

Satış ve Pazarlama Müdürü Akın Selim, "13 çeşit ürünümüz bulunmakta. Ekmek, atıştırmalık ve donuk grupları olarak 3 ana dalda üretim yapıyoruz. Donuk gruplarını Türkiye'de üreten tek ve ilk yerli firmayız. Bizim başka bir iş kolumuz yok. Sadece glutensiz ürün üretiyoruz. Bu ürünleri Türkiye'nin her yerine, tüm tüketicilere ulaştırmak için çok çalışıyoruz. Her platformda satışlarını yapmak için mücadele ediyoruz." diye konuştu.

"AMACIMIZ SAĞLIK SORUNU YAŞAYANLARA YARDIM EDEBİLMEK"

Akın Selim, "Gluten tahıllı ürünlerin içerisinde bulunan bir protein. Çölyak hastalığı dediğimiz bir hastalığa sebebiyet veriyor. Ya da insanlarımız da gluten hassasiyetine neden oluyor. Biz bu sorunları yaşayan insanlarımıza yardım etmek için çalışıyoruz. Yakın bir zaman yurt dışına açılacağız. Yeni bir firmayız ama her geçen kendimizi yenileyip geliştirip büyümek istiyoruz. Ürün fiyat bareminin çok yüksek olduğu bir alanda fiyatlarımızı ulaşılabilir seviye tutarak daha çok tüketiciye ulaşmak için çok çalışıyoruz. Bu da bizim sosyal farkındalık anlayışımıza bire bir uyan bir politika. Bunun için bize çok sayıda teşekkür mektubu ve telefonu geliyor." diyerek sözlerine son verdi.

Türkiye, Selim, İşte İşimiz, Ekonomi