14 Ocak 2019, 12:54

Komagene Çiğ Köftelerinin Sahibi Murat Sivrikaya FETÖ'den Adliyeye Sevk Edildi

Bir yıldır FETÖ'den aranan ve geçtiğimiz günlerde üzerinde sahte kimlikle yakalanan Komagene çiğ köftelerinin sahibi Murat Sivrikaya adliyeye sevk edildi.

Fetullahçı Terör Örgütü'nün "büyük bölge mütevellisi" olduğu iddiasıyla aranan ve geçtiğimiz günlerde gözaltına alınan Komagene çiğ köftelerinin sahibi Murat Sivrikaya, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

SAHTE KİMLİKLE YAKALANMIŞTI

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü soruşturma kapsamında, bir yıldır hakkında arama kararı bulunan ve firari olan Komagene çiğ köftelerinin sahibi Murat Sivrikaya, geçtiğimiz günlerde sahte kimlikle İzmir Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Şube Müdürlüğüne bağlı ekiplerin operasyonuyla kıskıvrak yakalanmıştı.

KOMAGENE'NİN ÜLKE GENELİNDE BİN 100 ŞUBESİ BULUNUYOR

Emniyetteki işlemleri sona eren FETÖ şüphelisi Murat Sivrikaya, adliyeye sevkedildi. Türkiye genelinde bin 100 şubesi bulunan çiğ köfte firmasının sahibi olan Murat Sivrikaya'nın, FETÖ'nün büyük bölge mütevellisi olduğu iddia ediliyor. Sivrikaya, örgütle bağlantılı olduğu gerekçesiyle KHK kararıyla kapatılan İzmir İşadamları Derneğinin Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini de yürütüyordu.

komagene çiğköfte,murat sivrikaya
Kaynak: İHA

YORUMLAR (4)
ADIYAMANLI ÖMER AYBEK: Ama adamlar harbi çiğköfte yapıyor. . Bundan sonra çig Köftede Yiyemeyecez
ZAFER: Bizde her ayın 15 inde alıyoruz.İş bize uzamaz inş.
KAZAN KIRAN: Alma kardeşim bak sana bu da devleti yıkmaya çalışmış hükümeti yıkmaya téşebüs allah korumuş
MAZLUM: komegeneden çiğ köfte alıyoruz bizide burdan köfte aldınız diye tutuklamasınlar