13 Mart 2018, 10:06

Jet Kazasında Kızı Ölen Hüseyin Başaran Sürekli Bu Cümleyi Tekrarlıyormuş: Niye Bizimki?

İran'da düşen kendilerine ait jette kızı Mina'yı kaybeden iş adamı Hüseyin Başaran, "Bu uçaktan dünyada yüzlercesi var. Niye bizimki, niye bizimki?" cümlesini sürekli tekrarlıyormuş.

İran'da özel Türk jetinin düşmesi sonucu 11 kişinin yaşamını yitirmesinin ardından kahreden detaylar ortaya çıkıyor. Kazada ölen Mina Başaran'ın babası  Hüseyin Başaran, sürekli olarak "Bu uçaktan dünyada yüzlercesi var. Niye bizimki, niye bizimki?" sözlerini söylediği ortaya çıktı.

Sabah yazarı  Bülent Cankurt kazadan sonra yaşananlarla ilgili köşesinde şu yazılara yer verdi;

"Önümüzdeki ay kızlarının mürüvvetini görmeye hazırlanırken, İran'dan gelen feci kaza haberi ile sarsılan Hüseyin-Beril Başaran çiftinin  Kemer Country'deki evlerinin kapısı dün hiç kapanmamış. Mina'nın yedi arkadaşının ailesi de, taziyeleri Başaran çiftinin Kemer Country'deki evinde kabul etmiş. Orada oturan bir arkadaşım, yüzlerce kişinin eve girip çıktığını söyledi. Kendi şirketlerine ait uçakla gittikleri için Mina'nın arkadaşlarının da sorumluluğunu üstlenen Hüseyin Başaran, "Bu uçaktan dünyada yüzlercesi var. Niye bizimki, niye bizimki?" diye sürekli tekrarlıyormuş."

ÖLENLERİN YAKINLARI DNA ÖRNEĞİ VERDİ

İran'da düşen Türk jetinde hayatını kaybeden 11 kişinin cenazesi dün İran  Adli Tıp Kurumuna teslim edildi. Cenaze yakınlarının İstanbul'da da Adli Tıp Kurumuna giderek kimlik tespiti için DNA örneği vermeleri istendi. Bunun üzerine dün akşam saatlerinde uçakta hayatını kaybedenlerden 10'unun birinci derecede yakını, İstanbul Adli Tıp Kurumuna gelerek DNA örneği verdiği öğrenildi. DNA örneklerinden elde edilecek sonuçların İranlı yetkili makamlara gönderileceği ve İran Adli Tıp Kurumunda bulunan cesetlerden alınan DNA profili ile karşılaştırılacağı belirtildi. Cenazelerin kimlik tespitinin ardından İstanbul'a gönderilerek Adli Tıp Kurumuna getirilmesi ve yeniden otopsi yapılması bekleniyor.

İstanbul,İran
13 Mart 2018 Salı 10:06YORUMLAR (457)
EREN BAYRAKTAR: Pilotaj hatası da olabilir ..belki bir ihtimal. Uçak tırmanışa geçtiğin de motorları zorlamış olabilir. Teknik arıza olma ihtimali de çok Yüksek. Pilotların tecrübeli olduğunu düşünüyorum. Burada uçağın 2001 model olması beni düşündürdü. On yedi yaşında. Teknik arıza verme ihtimali çok yüksek. Devletin Türkiye genelinde on yaşından büyük uçakların uçmasına izin vermemesi gerekir. Bunun için kanun çıkarması gerekir...ayrıca bu uçağın boş irtifası ve dolu irtifası dengelenmemiş olabilir. Yani sonuç olarak yine uçağa geliyoruz. Uçak teknik arıza verdi düştü. Bu uçağın bütün genel özelliklerinden kaynaklanmış olabilir.
EREN BAYRAKTAR: Sanırım uçak 2001 model. On yedi yaşında. Ciddi ciddi nasıl bakımı olduğu araştırmalı. Aslında on Yaşından eski uçakların uçurulmaması gerekir. Devlet bu konu ile ilgili kanun çıkarmalıdır.
ESRA: niye bizimki demiş nolmuş demişse adam acısıyla ne dediğini biiliyormu bizimki düşmesinde başkasınınkimi düşsün demiş bazı arkadaşlar yorum yaparken o anki babasının acısını düşünüp yapsın sonuçta gencecik 11 can gitti aslında 13 sonuçta hamilelerde vardı Allah günahlarını affetsin mekanları cennet olsun ailelerine sabır versin
KEREM: Adamcağız neyi yanlış yaptık da böyle oldu demeye çalışıyor. Kendini suçluyor. 11 ölüm kendi uçağında olmuş bunun vicdan azabını çekiyor. Neden benim kızım demiyor. Uçaktan bahsediyor. Ölene kadar vicdan azabı çekecek. Ne acımasız bir millet olduk. Hiç bir şeye saygımız kalmadı. Ne ölüye, ne diriye.
ALMANYA: Allah rahmet eylesin...sahiblerne sabir versin...???Allahin taktiri bunlarin sinavi böyleymis.....!!!!
Tüm 457 yorumu okumak için tıklayın