Kurban etini alan koştu! Ücretsiz kıyma çeken marketin önünde metrelerce kuyruk oluştu

Zonguldak'ta bir market her yıl Kurban Bayramı süresi ve sonrası vatandaşların kurban etlerini ücretsiz olarak kıyma çekme geleneğini bu yılda sürdürdü. Ücretsiz kıyma çektirmek isteyen vatandaşlar marketin önünde metrelerce kuyruk oluşturdu.

01.08.2020 14:31 | Son Güncelleme: 01.08.2020 21:23

Her yıl Kurban Bayramı süresince kurban etlerini ücretsiz kıyma çekerek vatandaşlara hizmet veren Zonguldak'taki bir market geleneğini bu Kurban Bayramı'nda da sürdürdü. Ücretsiz kıyma çekildiğini duyan vatandaşlar markete koştu. Kıyma çektirmek isteyen vatandaşlar saatlerce bekleyerek uzun kuyruk oluşturdu.

Zonguldak'taki market kurban etlerini ücretsiz kıyma çekince vatandaşlar uzun kuyruklar oluşturdu

"BİZİM GÖREVİMİZ OLDUĞUNA İNANIYORUM"

Zonguldak halkının yıllardır yanlarında olduğunu ifade eden market yetkilisi Necmi Akgül, "Demirciler market kurulalı 25 yıl oldu. 25 yıldır burayı ayakta tutan Zonguldak halkıdır. Bizde Kurban Bayramı boyunca 4 gün halkımıza kurban etlerini ücretsiz kıyma çekerek hizmet etmek bizim görevimiz olduğuna inanıyorum. Marketimizde kasap reyonu kurulalı 14 yıl oldu. 14 yıldır halkımıza Kurban Bayramı'nda kıyma çekerek hizmet etmeye çalışıyoruz. Zonguldak halkı belki bu hizmeti tek bizim markette görüyor. O yüzden memnun oluyorlar. Halkımıza teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

Zonguldak'taki market kurban etlerini ücretsiz kıyma çekince vatandaşlar uzun kuyruklar oluşturdu
Kurban etini alan koştu! Ücretsiz kıyma çeken marketin önünde metrelerce kuyruk oluştu

Kaynak: İHA

Yorumlar (47)
XYZ: Halk beleş mezar bulsa orayada girer.
ÜTOPİK FELAKET: Birincisi: kurban bayramında kurban kesmek hacca gidenlere farzdır fakat memlekette kurban ekonomisi oluştuğu için kimse bundan bahsetmez ortada büyük paralar dönüyor . ikincisi:kurban kesenlerin ?''i dağıtmıyor derindondurucuya atıyor yada kavurma yapıyor etrafada kurban kestik diye hava atıyor anlıyacağınız allahı kandırmaya çalışıyor.
TIRT: hani yoksula dağıtılacaktı kurban eti , kıyma yap kuş başu yap buzdolabına itifle -
Haberler››Ekonomi››Kurban etini alan koştu! Ücretsiz kıyma çeken marketin önünde metrelerce kuyruk oluştu - Ekonomi