21 Nisan 2017, 19:53

UEFA, Beşiktaş ve Trabzonspor'a Verdiği Sınırlamalara Devam Edecek

UEFA, Beşiktaş ve Trabzonspor için gelecek sezon transfer ve futbolcu sayısındaki sınırlamanın devam edeceğini duyurdu. Fenerbahçe ise 2020'ye kadar izlenecek.

UEFA, finansal fair play kriterleri soruşturması sonucunda,  Beşiktaş ve  Trabzonspor için gelecek sezon transfer ve futbolcu sayısındaki sınırlamanın devam edeceğini açıkladı.

UEFA'dan yapılan açıklamada, UEFA Kulüp Finansal Kontrol Kurulu,  Beşiktaş ve  Trabzonspor'un 2016/2017 sezonu hedeflerini kısmen yerine getirdiği için, iki kulüp hakkında transfer ve futbolcu sayısındaki sınırlama uygulamasının süreceği bildirildi.

İtalyan ekibi  Inter'e de iki Türk takımı ile aynı sınırlamaların uygulanacağı ifade edildi.

FENERBAHÇE İZLENMEYE DEVAM EDECEK

Açıklamada,  Fenerbahçe'nin 2016-2017'de finansal hedeflerini tutturduğu ve anlaşma hükümleri gereğince sarı-lacivertli kulübün, 2019-2020 sezonu sonuna kadar izlenmeye devam edileceği belirtildi.

Fransa'nın  Monaco ile  İtalya'nın  Roma takımlarının da 2016-2017'de finansal hedeflerine ulaştığı ve gelecek sezon da kontrol altında olacakları kaydedildi.

ZAGREB, MANCHESTER CITY VE PSG DENETİMDEN ÇIKTI

Hırvatistan'dan  Dinamo Zagreb,  İngiltere'den  Manchester City ve  Fransa'dan  Paris Saint-Germain takımlarının ise finansal kontrol süreciyle ödeme anlaşmasını başarıyla tamamladığı ve UEFA'nın finansal denetiminden çıktıkları aktarıldı.

UEFA,  Trabzonspor ve  Fenerbahçe kulüplerine geçen yıl, finansal fair play kriterlerine uymadıkları gerekçesiyle kadro kısıtlaması ve para cezası vermişti.  Beşiktaş'a ise 2015'te aynı sebeplerle kısıtlama getirilmişti.

21 Nisan 2017 Cuma 19:53YORUMLAR