18 Mayıs 2018, 17:48

UEFA Eski Başkanı Micheal Platini, Dünya Kupasında Hile Yapıldığını İtiraf Etti

UEFA eski Başkanı Micheal Platini, 1998 Dünya Kupasında Fransa ve Brezilya'nın finalden önce karşı karşıya gelmemeleri için hile yapıldığını itiraf etti.

UEFA eski başkanı Micheal Platini, 98 Dünya Kupasında hile yapıldığını itiraf etti.

Fransa'nın ünlü gazetelerinden L'equipe'te yer alan habere göre Platini bu final için çeşitli hesaplamalar yaptıklarını söyledi. 98 Dünya Kupası'nın finalinde ise Fransa, Brezilya'yı 3-0 mağlup etmişti.

"AYARLAMALAR YAPILDI"

Platini, 98 Dünya Kupası ile ilgili tarihi itiraflarda bulunurken kura çekimi öncesi Brezilya ve Fransa'nın karşılaşmamaları için ayarlamalar yapıldığını söyledi. Kura çekimi öncesinde yapılan hesaplamalarla birlikte, Fransa C Grubu'nda, Brezilya ise A Grubu'nda yer almıştı. İki takımın da gruplarını ilk sırada bitirmeleri durumunda final maçından önce karşılaşmalarının önüne geçilmiş oldu.

İki takım finalde karşı karşıya gelirken, Fransa rakibi Brezilya'yı Zidane(2) ve Petit'in attığı gollerle 3-0 mağlup ederek Dünya şampiyonu olmuştu.

Brezilya,Fransa
18 Mayıs 2018 Cuma 17:48YORUMLAR (25)
UNİTİMSAH: platini futbol tarihinin en şeref yoksunu adamıdır. şikecinin dibidir. türkiye''de oynanacak avrupa şampiyonası iptal ettirip değişik ülkerde oynatmış turnuca bitince eski ev sahipliği sistemine geri dönmüş ermeni soyudur. unutturmayın bunları
FENERLİTOLGA: he canim finale kadar süper top oynayan brezilya finalde hic oynayamamasi bir arasdirilmali. . .
ADEM: Sanki suan yapılmıyo komik adam seni
HAYDAR: fenerbahçeyi basıl doğradanz unutmadık avrupadan men ettiniz yetmedi avrupada bizi ivan bebek denen hakeme katlettirdiniz geberin inşallah
Tüm 25 yorumu okumak için tıklayın