Haber, Son Dakika, Haberler

Ukrayna Cumhurbaşkanlığı ve İçişleri Bakanlığı'nın Siteleri Hacklendi

Ukrayna'da dosya değişim sitelerinden "ex.ua"nın kapatılması üzerine bir grup hacker Ukrayna Cumhurbaşkanlığı'nın sitesi www.president.gov.ua ve Ukrayna İçişleri Bakanlığı sitesi mvs.gov.ua'yı çökertti.

01.02.2012 17:49 | Son Güncelleme: 01.02.2012 17:49
Ukrayna Cumhurbaşkanlığı ve İçişleri Bakanlığı'nın Siteleri Hacklendi
Ukrayna 'da dosya değişim sitelerinden "ex.ua"nın kapatılması üzerine bir grup hacker Ukrayna Cumhurbaşkanlığı'nın sitesi www.president.gov.ua ve Ukrayna İçişleri Bakanlığı sitesi mvs.gov.ua'yı çökertti. Cumhurbaşkanlığı resmi sitesi bir süre hizmet veremezken, Ukrayna İçişleri Bakanlığı yayınını facebook üzerinden yapma kararı aldı.

Sitesi çöken İçişleri Bakanlığı artık www.facebook.com/mvs.gov.ua üzerinden duyuru ve haberleri vermeye devam ediyor. Cumhurbaşkanlığı sitesi ise çalışmalarını eski düzenine koymak üzere.

İçişleri Bakanlığı'nın dosya değişim sitesi "ex.ua" sitesi kapatması üzerine hackerlar site çökertmenin ipuçlarını sosyal paylaşım sitelerinde paylaştı ve adım adım bir resmi devlet sitesinin çökertilmesini anlattı. Bunun üzerinde ilk saldırıya İçişleri Bakanlığının resmi sitesi maruz kaldı. İçişlerini çökerten hackerlar aldıkları cesaret ile cumhurbaşkanlığının sitesini de hackledi.

Ex.ua yönetimi ise sevenlerini sağduyuya davet ederek resmi sitelerin çökertilmemesini istedi.

Ex.ua paylaşım sitesi; Adobe Systems, Gpaphisoft ve 1+1 TV kanalı tarafından mahkemeye verilmişti. Bunun üzerinde mahkeme de "ex.ua" sitenin kapatılması kararını almıştı.

Kaynak: CHA

Abone Ol:
Google'da Takip Et
Paylaş:
Facebook'ta Paylaş!
Twitter'da Paylaş!
Whatsapp'da Paylaş!
Haberler ›› Dünya ››Ukrayna Cumhurbaşkanlığı ve İçişleri Bakanlığı'nın Siteleri Hacklendi - Haberler