26.06.2015 22:28

Ümraniye Belediyesi Sokak İftarları Devam Ediyor

Ümraniye Belediyesi Sokak İftarları Devam Ediyor

Ümraniye Belediyesi tarafından düzenlenen sokak iftarında kürsüye çıkan Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can iftara katılan 3 bin kişiyle dua etti.

Ümraniye Belediyesi tarafından düzenlenen sokak iftarında kürsüye çıkan Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can iftara katılan 3 bin kişiyle dua etti.

Ümraniye Belediyesi tarafından düzenlenen sokak iftarları devam ediyor. Ramazan ayı boyunca sürecek olan iftarlar kapsamında Dudullu'da 5 bin kişilik iftar yemeği verildi. Vatandaşlar iftarda komşularıyla birlikte iftar yapmanın mutluluğunu yaşadı. Kur'an-ı Kerim'in okunduğu iftarda bir konuşma yapmak için sahneye çıkan Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, ezanın okunması ile birlikte vatandaşları dua etmeye davet etti. Başkan Can dua ederken vatandaşlarda hep bir ağızdan duaya eşlik etti.

VATANDAŞLARDAN SOKAK İFTARLARINA TAM NOT

Hep birlikte iftar yapmak için bir araya geldiklerini belirten vatandaşlardan Muhterem Bilgin, "Allah bu etkinlikten dolayı hayırlara vesile versin Belediye Başkanımız Hasan Can'a çok teşekkür ediyoruz Allah razı olsun diyoruz" dedi.

Ümraniye Belediyesi'nin her sene düzenli olarak gerçekleştirilen sokak iftarlarının onuncusunun gerçekleştirildiğini dile getiren vatandaşlardan Hasan Yeşil, "Biz Ümraniye halkı olarak bu iftarlardan çok mutluyuz çünkü bütün mahallerdeki insanlarımız, ailelerimiz, farklı ülkelerden gelen kardeşlerimiz ile birlikte ensar olmaya çalışıyoruz, mutluluğu yaşamaya çalışıyoruz. Herkese çok teşekkür ediyoruz" dedi.

"RAMAZAN BOYUNCA BİNLERCE KİŞİ İFTAR YAPIYOR"

Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can iftara gösterilen ilgiden dolayı vatandaşlara teşekkür ettiğini belirterek, "Bu sofralarda halkımız ve vatandaşlarımız ile beraber iftar yapmak çok güzel. Zengini fakiri, genci, kadını, erkeği, çoluğu çocuğu hep beraber iftar yapıyoruz. Bu birlikteliği sağlamaya çalışıyoruz, hamd-ü senalar olsun 10 ayrı yerde sokak iftarlarından yapıyoruz. Sokak iftarları da dediğimize bakmayın aynı 5 yıldızlı restoran gibi maşallah. Aynı zamanda 5 tanede düğün salonu kiralıyoruz her gün binlerce insanımız iftar yapıyor. Böylece Ramazan boyunca yaklaşık 200 bin civarında insanımız sofralarımızda iftar etmiş oluyor. Öte yandan sosyal mağazalar sayesinde de Ramazan boyunca bütün yetimlerimizi giydiriyoruz. Ramazan herkese mübarek olsun" dedi. - İSTANBUL
Kaynak: İHA
Dudullu, Hasan Can, Ümraniye, Yerel