Haber, Son Dakika, Haberler

Üniversiteli Güzeller Kumburgaz'da

Turkey Mıss Unıversıty 2006 Yarışmasına Katılacak Olan 15 Genç Kız Kumburgaz'da Basına Tanıtıldı. Yüzlerce Kız İçinden Seçilerek Finale Hazırlanan Genç Kızlardan İlk Üç Dereceye Girecek Olan Yarışmacılara İngiltere Seyahati ve Çeşitli Ödüllerin Verileceği Bildirildi.

20.09.2006 19:10 | Son Güncelleme: 20.09.2006 19:10
Üniversiteli Güzeller Kumburgaz'da
Turkey Mıss Unıversıty 2006 yarışmasına katılacak olan 15 genç kız Kumburgaz`da basına tanıtıldı. Yüzlerce kız içinden seçilerek finale hazırlanan genç kızlardan ilk üç dereceye girecek olan yarışmacılara İngiltere seyahati ve çeşitli ödüllerin verileceği bildirildi.

Türkiye`de ilk defa üniversite öğrencisi olma şartı aranan ve üniversiteliler arasında yapılan uluslararası güzellik yarışmasının ilk elemesi Kumburgaz Anzer Bach Hotel`de yapıldı. Ön elemede yurtdışı ve Türkiye genelinden 15 genç kız seçildi. Birbiriyle çabuk kaynaştıklarını söyleyen güzeller, ¨Eğitimli olmamız çok güzel¨ diye konuştular. Yetkililer kızlar arasında güzelliğin yanı sıra eğitimin de ön planda tutulduğunu eğitimde başarısız olan kızların yarışmaya alınmadığını söylediler. Üniversiteli güzeller içerisinde basketbol, voleybol, yüzme ve boks sporları ile uğraşan güzellerin de olduğu bildirildi. Türk güzellerinin 8 Kasım 2006 tarihinde Kore`de dünya finalinde Türkiye`yi temsil edeceği bildirildi.

Öte yandan yarışmada elde edilecek olan gelirin bir bölümünün Mehmetçik Vakfı`na bağışlanacağını öğrenildi.

Kaynak: DHA

Abone Ol
Google'da Takip Et
Paylaş
Facebook'ta Paylaş!
Twitter'da Paylaş!
Whatsapp'da Paylaş!
Haberler ›› Güncel ››Üniversiteli Güzeller Kumburgaz'da - Haberler