19.06.2014 16:33

Üniversiteliler Ünlü İsimlerle Kep Fırlattı

Nişantaşı Üniversitesi 2013-2014 Mezuniyet Töreni ünlü isimlerin de katılımı ile Yeşilköy Wow Airport Hotel’de, gerçekleştirildi.

Törene, Nişantaşı Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Levent Uysal, Nişantaşı Üniversitesi Genel Sekreteri Can Uysal, Nişantaşı Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kerem Alkin, Üniversite Kurucu Rektörü Prof. Dr. Abdullah Bayram, NTV Haber Koordinatörü Oğuz Haksever,

LC Waikiki Yönetim Kurulu Başkanı Vahap Küçük, Öztiryakiler Anonim Şirketi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Türkiye İhracatçılar Meclisi Yönetim Kurulu Üyesi Tahsin Öztiryaki, öğretim görevlileri, öğrenciler ve öğrenci velileri katıldı.Tören, Nişantaşı Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kerem Alkin’in konuşmasıyla başladı. Alkin, 2013-2014 eğitim öğretim yılı mezunlarını tebrik ederek başladığı konuşmasında, törenin gerçekleşmesini öğrenci velilerinin sağladığını vurgulayarak ‘’Ben de bir öğrenci velisiyim. Önümüzdeki yıl kızımın mezuniyet töreni gerçekleşecek ve sizlerin şu anda yaşadığı heyecanın aynısını ben de gelecek yıl yaşayacağım. Nişantaşı Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Levent Uysal’a ve Nişantaşı Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Abdullah Bayram’a da Nişantaşı Üniversitesi gibi bir markayı bugünlere getirmiş olmaları nedeniyle teşekkürlerimi arz ediyorum’’ dedi.

Alkin’in konuşmasının ardından dereceyle mezun olan öğrencilere ödülleri verildi.Mezuniyet Töreni’nin konukları arasında olan, NTV Haber Koordinatörü Oğuz Haksever yaptığı konuşmada gençlere deneyimlerinden bahsetti ve nasihatlar verdi. Haksever, ‘’ 1979 yılında Türkiye Radyo ve Televizyon Kurumu’nda bir muhabir olarak çalışmaya başladığımda, ABD’den getirdiğim ‘’Media Writing’’ isimli bir kitap vardı. Haber yazma konusunda bu kitaptan ilk öğrendiğim şey ‘’Önce düşüncelerinizi organize edin’’ kuralı oldu. Bu kuralın meslek hayatında çok önemli olduğunu düşünüyorum. Hedefinizi belirleyip, bu hedefe doğru adım adım giderken imkânlarınızı bilip iyi kullanmanız gerekiyor. Bir diğer yandan size vazife verildiğinde, size vazifeyi veren kişinin, o işi yapabileceğinizden şüphesi olmamalı. Bu izlenimi yarattığınız andan itibaren başarılı olursunuz. Bir de donanımlı olmanız gerekiyor, bu size farklı disiplinlerden pek çok şey öğretecek ve farklı olma olanağını sağlayacak’’ diye konuştu.

Törenin bir diğer konuğu olan LC Waikiki Yönetim Kurulu Başkanı Vahap Küçük, Nişantaşı Üniversitesi gibi üniversitelerin, iş dünyasındaki yetişmiş insan kaynağı sıkıntısına çözüm bulacağını söyledi ve eğitim kurumları ile iş dünyasının işbirliğinin önemine değindi. Küçük, ‘’Görüyorum ki salondaki hocalarımız, aileler, öğrenciler, genel olarak herkes mutlu. Tüm mezunları ve aileleri tebrik ediyorum. Bizler yıllarca üniversiteler ile sanayi işletmelerini birbirlerinden çok uzak gördük. Oysa ki üniversiteler bilgi üretir, üretilen bu bilgiler de iş hayatında kullanılır ve insanlığın hizmetine sunulur. Bilgi ve pratik bir araya geldiğinde yeterliliğe ulaşılabilir’’ dedi.Öztiryakiler Anonim Şirketi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Türkiye İhracatçılar Meclisi Yönetim Kurulu Üyesi Tahsin Öztiryaki ise Nişantaşı Üniversitesi’nden mezun olan öğrencilerin sevdikleri işi yapabilecek şekilde mezun olduklarına inandığını söyledi. Öztiryaki, ‘’Bu kalabalığı, gençleri ve heyecanı görmek bana, Kerem Bey’in de söylediği gibi, Türkiye’nin 2023 hedeflerine ulaşmasındaki yolculuğunun çok da zor olmayacağını düşündürdü. Bu gençlerin, bu değerli üniversitede alacakları eğitimler ile 2023 hedeflerine ulaşacağı yolun kısa olduğuna olan inancım bir kere daha arttı. Oldukça da gururlandım’’ ifadelerine yer verdi.

Ünlü isimler, derece alan öğrencilere ödüllerini verdikten sonra öğrenciler de onlara cüppe giydirdi ve plaketlerini sundu.

Tören, yemin andının ardından öğrencilerin kep fırlatmasıyla sona erdi.

PENBE KOÇ

İSTANBUL Vahap Küçük, Oğuz Haksever, Türkiye, Nişantaşı Üniversitesi, Politika, Güncel
Kaynak: İHA