11 Ekim 2018, 00:14

Çocuklar Duymasın'ın Seyyar Tayyar'ı Yoğun Bakıma Kaldırıldı

Çocuklar Duymasın dizisinde 'Seyyar Tayyar' rolü ile dikkatleri üzerine çeken ünlü oyuncu Muhammed Emin Gümüşkaya, akciğer yetmezliği nedeniyle yoğun bakıma kaldırıldı.

Çocuklar Duymasın dizisinde Seyyar Tayyar rolüyle hafızalara kazınan ünlü oyuncu Muhammed Emin Gümüşkaya, Pendik'te özel bir hastanede akciğer yetmezliğinden yoğun bakıma alındı.

ÜNLÜ OYUNCU YOĞUM BAKIMDA

Çocuklar Duymasın dizisinde 'Seyyar Tayyar' rolüyle dikkatleri üzerine çeken ünlü oyuncu Muhammet Emin Gümüşkaya, gün içerisinde KOAH atağı nedeniyle Pendik'te bulunan özel bir hastaneye kaldırıldı. Hastanede solunum cihazına bağlanan ünlü oyuncu Gümüşkaya, yoğun bakıma alındı.

EMİN GÜMÜŞYAKA KİMDİR?

1985 yılında "Bay Alkide oynayarak dizi oyunculuğuna başladı. Özellikle 2010 yılında Çocuklar Duymasın adlı dizide başarıyla canlandırmış olduğu Seyyar Tayyar karakteri ile halkın sevdiği oyuncular arasına girmeyi başardı. Emin Gümüşkaya, Tiyatroya 1964 yılında Bursa Halkevi'nin Oda Tiyatrosu'nda, Orhan Asena'nın Kapılar adlı oyununda Topal rolüyle başladı. William Shakespeare tarafından yazılan Hırçın Kız adlı tiyatro oyununda aldığı rol ile 1972 yılında Bursa Ahmet Vefik Paşa Devlet Tiyatrosuna geçti. Daha sonra pek çok oyunda rol aldığı gibi yönetmenlik de yaptı. 1994 yılında bu görevine ek olarak Osmangazi Belediyesi'nin sanat danışmanlığını üstlendi. Beledri binasının elden geçirilmesini sağlayarak burada tiyatro oyunculuğu kursları düzenledi ve yönetti.

Emin Gümüşkaya, 1996-1998 ve 1999-2001 yıllarında Bursa Ahmet Vefik Paşa Devlet Tiyatrosu Müdürü görevi yaptı. Burada yolsuzluk yaptığı gerekçesiyle 2001 yılında yargılandı. Bursa 4'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde dava açıldı. Kamuoyunda 'perde operasyonu' diye bilinen davada, sanıklar, 'Devlet Tiyatroları'nı usulsüz harcamalarla zarara sokmak' suçundan yargılandı. Mahkeme suçlarını sabit gördüğü Rahmi Dilligil, Emin Gümüşkaya ve Hasan Acar'ı 3'er yıl 1'er ay hapis cezasına çarptırırken, 13 sanık beraat etti. 2002 yılında Devlet Tiyatrolarından emekli oldu.

İlk eşinden boşanmış olan Emin Gümüşkaya'nın bir çocuğu vardır. Gümüşkaya, 12 Şubat 2001 yılında tiyatrocu Belgin Bilgin ile evlendi. 2015 yılında senaryosunu Birol Güven'in yazıp yapımcılığını da Birol Güven'in yaptığı ve yönetmenliğini Hasan Tolga Pulat'ın yaptığı "Merdiven Baba" adlı sinema filminde Hacı Ali Konuk, Esra Dermancıoğlu, Emin Gümüşkaya, Aşkın Şenol, Özlem Balcı ile beraber oynadı.

Pendik,Emin Gümüşkaya
11 Ekim 2018 Perşembe 00:14YORUMLAR (14)
FATIH: Sonında patladı gıttı
  • PİR : sen ve senin gibiler her zaman tarihin colline gidersiniz fatih biraz geniş düşün o insan belki ölecek ne yapti sana behey geri kafalı insan ol vatanini halkını sev bırak bu yoobaazligi slm
CANAY CAN: Gecmis olsun unarim kusa zamanda sagligi duzelir,Acil sifa diliyorum,hatasiz insan olmaz gecmuste yaptigi yanlusin cezasini cekmis ,bunlari burda yazmanin ne anlami vardi,
BAKİ EFENDİYE: 1-Kullandığın dil ve seçtiğin kelimeler çapın hakkında epey bilgi veriyor. 2-Yazı dilini, nezaketi, başka düşüncelere saygıyı ve imlâ kurallarını öğrenmeni tavsiye ederim.
  • BAKİ : Insana dusman deyince niye alindin, yobazlara soyledim, yobazsan sorun degil.nezaket dilinden bahseden birinin yobaz olmasi cok zor.bu satirlardan ogrendim bunu.yobazliga saygim yoktur .bu ulkenin en buyuk dusmanidir.insanligin dusmanidir.bunu isidden gormedikmi., menemende sivasta gormedikmi.bende sana insani sevmeyi hastanin, ölünün acının arkasindan tanimadigin halde sirf sanatci diye insan diye hakarete goz yummamani , veya hakaret etmeyi hosgoren tavirlarda bulunmamayı tavsiye ederim.her
Tüm 14 yorumu okumak için tıklayın