13 Ağustos 2017, 13:10

Ünlülerin Kurtulması İçin Seferber Olduğu Ahmet, 2 Yıl Sonra Can Verdi

İstanbul Gazi Mahallesi'nde 2 Ağustos 2015 tarihinde arkadaşları ile yolda yürürken bir magandanın tabancasından çıkan kurşunla felç olan lise öğrencisi Ahmet Emre Çavuş, bu sabah hayatını kaybetti.

İstanbul  Sultangazi, Gazi Mahallesi'nde 2 Ağustos 2015 tarihinde arkadaşları ile yolda yürürken bir magandanın tabancasından çıkan kurşunla omuriliği zedelenerek felç olan lise öğrencisi  Ahmet Emre Çavuş, bu sabah hayatını kaybetti.

ANNE BABA İŞSİZ KALMIŞTI

Olay tarihinde 17 yaşında olan kaldırıldığı  İstanbul Üniversitesi  Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi'nde omuriliğinin zedelendiği belirlenen  Ahmet Emre Çavuş, göğsünün altından itibaren felç oldu. Yerel bir gazetenin imtiyaz sahibi, 2 çocuk babası Bülent Çavuş ile  Bahçelievler  Çocuk Esirgeme Kurumu'na hizmet veren taşeron firmada 'Bakıcı anne' eşi Zeynep Çavuş, aylarca yoğun bakım servis önünden ayrılamayınca işsiz kaldı.  Ahmet Emre Çavuş, daha sonra gerektiğinde yoğun bakıma alınabileceği ve fizik tedavi uygulanabilen  Şişli'deki özel bir hastanede ailenin kıt imkanlarıyla tedavi görmeye başladı. Bu merkezin bu yılın başlarında kapatılması üzerine aile fizik tedaviyi  Bayrampaşa'da özel bir hastanede sürdürdü.

SANATÇILAR DA DESTEK OLDU

Zeynep Çavuş ve eşi yıllık 190 bin TL'ye yakın tutan fizik tedavi giderini karşılayamaz hale geldi.  CHP Genel Başkanı  Kemal Kılıçdaroğlu'ndan,  Sultangazi,  Avcılar,  Bakırköy Belediye başkanlarının yanı sıra  Beşiktaş Başkanı  Fikret Orman'dan futbolcu  Arda Turan'dan sanatçı  Yeşim Salkım'a, kadar tanınmış çok sayıda isim de liseli genci ziyaret etti. Aile ve dostlarının çabası ile sürdürülen tedaviye  Ahmet Emre Çavuş olumlu yanıt vermeye başladı. Liseli gencin tedavisine devam edilebilmesi amacıyla aileye destek sağlayabilmek için Çavuş ailesini tanıyanlar geçen 28 Mart'ta  Küçükköy'de bir düğün salonunda gece düzenlendi. Gecede 20 yerel sanatçı hiçbir ücret almadan sahneye çıkıp  Ahmet Emre Çavuş'a destek çağrısında bulundu.

'Çalgı Çengi İkimiz' filminin başrol oyuncuları  Ahmet Kural ve  Murat Cemcir de hastaneye giderek  Ahmet Emre Çavuş'u ziyaret ederkenmoral verebilmek için cep telefonu ile görüntülü 'Doğum günü kutlama' mesajları gönderdi. Son bir haftada durumu kötüye giden Ahmet yeniden  Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'ne götürülürken önceki gün yoğun bakım ünitesinde bilinç kaybı ile karşılaştı.

SABAHA KARŞI YAŞAMINI YİTİRDİ

Doktorlar kullanılan tüm ilaçları keserken kendisine gelen liseli gençte bilinç kaybı görüldü. Testlerde  Ahmet Emre Çavuş'un kasıklarında gizli enfeksiyon tespit edildi.

Liseli genç bu sabaha karşı yaşamını yitirdi.  Ahmet Emre Çavuş'un cenazesi yarın  Sultangazi Cemevi'nde yapılacak tören ardından toprağa verilecek.


Çavuş, felç kalmasına neden olan Devrim Aksoy'u yoğun bakımda fotoğrafından teşhis etmişti.

İstanbul Üniversitesi,Cerrahpaşa Tıp Fakültesi,Sultangazi,Ahmet Emre
13 Ağustos 2017 Pazar 13:10