Haber, Son Dakika, Haberler

Ürdün Kraliçesi Nur: "Günümüz Dünyasını Yönlendiren Araçlardan Biri de Sosyal Medya"

ABD'nin başkenti Washington'daki bir panelde konuşan Ürdün Kraliçesi Nur, bilgi teknolojilerinin dünya genelinde hızlı bir şekilde yaygınlaştığını belirterek, sosyal medyaya daha fazla önem verilmesi çağrısında bulundu.

16.10.2012 11:25 | Son Güncelleme: 16.10.2012 11:25
Ürdün Kraliçesi Nur:
ABD'nin başkenti Washington 'daki bir panelde konuşan Ürdün Kraliçesi Nur, bilgi teknolojilerinin dünya genelinde hızlı bir şekilde yaygınlaştığını belirterek, sosyal medyaya daha fazla önem verilmesi çağrısında bulundu.

Birleşik Devletler Barış Enstitüsü'nde konuşan eski Ürdün Kralı Hüseyin'in eşi Nur, "Günümüz dünyasında toplumlarımızın ve kültürlerimizin etkileşimine sadece siyasi liderler ve diplomatlar yön vermiyor. Artık çok daha geniş bir etkileşim alanı sözkonusu. Bu dünyada blog yazarları, amatör video çekenler, dini liderler, her türlü konuda her istediğini söyleyebilen yorumcular ve daha birçokları yaşıyor" dedi.

Kraliçe Nur, ortalama bir vatandaşın uluslararası ilişkilerde artan rolünün küresel toplum için zorlukları da beraberinde getirdiğini belirterek, insanların artık ülkelerinin büyükelçisi gibi hareket ettiğini dile getirdi. Kur'an-ı Kerim'i yakmasıyla ünlenen ABD'li rahibi hatırlatan Kraliçe Nur, "Müslüman dünyasındaki herkes Terry Jones'un kim olduğunu biliyor. Cemaati 50 kişiden az olan bir rahip, milyonlarca kişinin gözünün önünde" diye konuştu.

Kraliçe Nur ayrıca, "Buradaki zorluk, insanlar arasındaki bağı saygı ile güçlendirmek, daha barışçıl bir dünya inşa edebileceğimiz ortam ve yaklaşımlara zemin hazırlayarak bunları teşvik etmek" dedi. - WASHINGTON

Kaynak: İHA

Etiketler: Washington, Ürdün, Dünya
Abone Ol
Google'da Takip Et
Paylaş
Facebook'ta Paylaş!
Twitter'da Paylaş!
Whatsapp'da Paylaş!
Haberler ›› Dünya ››Ürdün Kraliçesi Nur: 'Günümüz Dünyasını Yönlendiren Araçlardan Biri de Sosyal Medya' - Haberler