Urfalı Öğrencilerin Uzay Kampı Heyecanı

İzmir'e gelen Urfalı öğrencilere Uzay Kampı Türkiye gezdirildi.

07.05.2013 18:56Urfalı Öğrencilerin Uzay Kampı Heyecanı
Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü'nce, 'Güvenli Hayat ve Güvenli Gelecek İçin Çocuk ve Gençleri Sosyal Koruma ve Destek Programı (ÇOGEP)' kapsamında, İzmir'e gelen öğrencilere Uzay Kampı Türkiye gezdirildi.

Uzay Kampı Türkiye turunda astronot simülatörleriyle uygulamalı verilen uzay eğitimlerinin öğrenci gelişim ve eğitimlerine katkıları konusunda bilgiler aktarıldı. Gezilere 12-17 yaş grubunda toplam 80 öğrenci katıldı. Kampa öğrencilerle birlikte gelen Toplum Destekli Polis Memuru Yasin Sarı "Çocukları suç ve suçlulardan korumak, engellilere destek olmak, çeşitli sosyal-kültürel faaliyetler ile vatandaşlık bilincini oluşturmak, toplumda beraber yaşama kültürüne destek olmak için bu gezileri düzenliyoruz. Amacımız çocukların ufuklarını geliştirmek, onları hayata kazandırmak ve sosyalleştirmek." dedi. Gezilerden çok memnun kaldığını belirten Sarı, Uzay Kampı Türkiye'nin İzmir ve Türkiye için çok önemli olduğunu kaydetti.

ÇOGEP kapsamında yürütülen 'Güvenli Okul, Güvenli Gelecek' isimli proje ile il merkezi ve ilçelerde eğitim-öğrenim gören öğrencilerin daha güvenilir bir ortamda eğitim görmesi, öğrencilerin, ailelerin, okul yöneticilerinin çeşitli konularda bilinçlendirilmesi amaçlanıyor.

Şanlıurfa, Türkiye, İzmir, Yerel

Kaynak: CHA

14.10.2019 12:14:15