Kesime götürülen kurbanlık boğa, sahibinin elinden kurtulunca aracın üzerine çıktı

Samsun'da yaşanan olayda kesime götürülen kurbanlık boğa ürkerek sahibinin elinden kurtuldu. Panikle park halindeki bir aracın üstüne çıkan boğa güçlükle sakinleştirildi. Araçta oluşan hasarı ise hayvanın sahibi karşılayacak.

01.08.2020 14:14 | Son Güncelleme: 01.08.2020 17:15

Samsun'un İlkadım ilçesi Güzeldere mevkiinde kurulan kurban pazar yerinde, dün mezbahaya götürülen yaklaşık 800 kilo ağırlığındaki boğa, gözü açılınca ürküp, kendisini sağa sola atarak sahibinin elinden kurtuldu. Bariyerleri aşan boğa, park halindeki 55 BAS 95 plakalı hafif ticari aracın üstüne çıktı. Aracın ön tampon, kaput ve tavan kısmında hasar meydana geldi. Yere düşen boğa güçlükle sakinleştirildi.

BOĞANIN SAHİBİ ARACIN MASRAFINI KARŞILAYACAK

Olayı gören Şevket Sami Saydam, kurbanlık boğanın kesim için götürülürken gözündeki bağın açılmasıyla ürktüğünü söyleyerek, "Hayvan ürkünce çevrede kalabalık olduğu için bir anda sağa sola saldırmaya başladı. Herkes kaçıştı hayvan daha sonra aracın önünden üstüne çıktı. Sonra da yanına düştü. Kasaplardan biri yanaştı, yakaladı, ardından gözünü tekrar bağlayıp kesim alanına götürdü. Araçta hasar oluştu. Bir anda hayvan aracın üstüne çıktı, biz de görünce çok şaşırdık. En son hayvanın sahibi aracı yaptıracağını söyledi anlaştılar" dedi.

Ürken boğa park etmiş aracın üstüne çıktı
Kesime götürülen kurbanlık boğa, sahibinin elinden kurtulunca aracın üzerine çıktı

Kaynak: DHA

Yorumlar (21)
YAKI: Sahip cikamayacaginiz hayvani neden kesmeye çalışırsın. Al simdi 3 hayvan parasi ode de aklın basina gelsin
MEHMET ERKAN: Her yıl islam adına bu kötü manzarayla karşılaşıyoruz ve dünya bizi izliyor sonra diyoruz islama fobi neremizfen baksan oramız çürük.
SERDAR: İslama fobi dediğin avrupa ülkelerinden birinde her yıl bu boğaları insanların üzerine salıyorlar.. Dünya ispanyayı izlesin bizi değil.. Çürük falan değiliz siz zihniyetinize tazeleyin..
Haberler››Güncel››Kesime götürülen kurbanlık boğa, sahibinin elinden kurtulunca aracın üzerine çıktı - Haberler