Uşak Üniversitesi'nden Ankara Ziyareti

Uşak Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Sait Çelik ve AK Parti Uşak Milletvekilleri Dr.

Uşak Üniversitesi'nden Ankara Ziyareti
12.09.2013 18:15 | Son Güncelleme: 12.09.2013 18:15
Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sait Çelik ve AK Parti Uşak Milletvekilleri Dr. İsmail Güneş ve Av. Mehmet Altay, Uşak Üniversitesi 2014-2016 dönemi yatırım bütçesi ile ilgili olarak Maliye Bakanlığı ve Kalkınma Bakanlığı'nda ziyarette bulundu.

Rektör Sait Çelik, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, her iki bakanlıkta yapılan görüşmelerin olumlu geçtiğini belirtti. Maliye Bakanlığı' nda gerçekleşen temaslarda, Maliye Bakan Yardımcısı Abdullah Erdem Cantimur, Maliye Bakanlığı Bütçe ve Mali Kontrol (BÜMKO) Genel Müdürü İsmail İlhan Hatipoğlu ve BÜMKO Yükseköğretim Kurulu bütçesinden sorumlu daire başkanı Hüseyin Işık' ı ziyaret ettiklerini söyleyen Rektörümüz, toplantılarda Uşak Üniversitesi' nin 2014-2016 dönemini kapsayan 3 yıllık yatırım bütçesi ile ilgili görüşüldüğünü ifade etti.

Rektör Prof. Dr. Sait Çelik ayrıca Kalkınma Bakanlığı'nda da temaslarda bulunduklarını söyleyerek "Kalkınma Bakanlığı Müsteşarı Kemal Madenoğlu' nu ziyaret ettik. Görüşmelerimiz olumlu geçti. Bize her konuda destek olan, üniversitemizin büyümesi ve gelişmesi için her türlü fedakarlığı gösteren Milletvekillerimiz İsmail Güneş ve Mehmet Altay, Ankara'da Kalkınma Bakanlığı' nda sektör uzmanları ile yapılan toplantılarda bizlere eşlik etti. Onlara teşekkür ediyorum" dedi.

Ak Parti Uşak Milletvekili İsmail Güneş yapılan temaslarla ilgili olarak Uşak Üniversitesi'nin hedeflerini gerçekleştirmesi için destek olduklarını söyledi. Ak Parti Uşak Milletvekili Av. Mehmet Altay ise Uşak Üniversite'sinin eğitim, teknoloji, spor ve kültürel faaliyetlerinin güçlenmesi ve fiziki yapısının geliştirilmesi için yapılan görüşmelerin önemli olduğunu belirtti.

Kalkınma Bakanlığı' ndaki görüşmelerin ardından Rektör, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) başkan vekili Prof. Dr. Yekta Saraç ve Milletvekilleri, Yürütme Kurulu üyeleri Prof. Dr. Durmuş Günay ve Prof. Dr. Tufan Buzpınar' ı ziyaret etti. Ziyarette Prof. Dr. Sait Çelik, Uşak Üniversitesi' ndeki gelişmelerden bahsetti. - UŞAK

Kaynak: İHA

Haberler››Yerel››Uşak Üniversitesi'nden Ankara Ziyareti - Haberler