Prof. Dr. Şener Üşümezsoy: Bodrumlular Rahat Etsin, Bu Fay Hattında Stres Boşalmıştır

Ege'de meydana gelen 6.6 büyüklüğündeki deprem sonrası tatilciler çok korktu. Bodrumluları ferahlatan açıklama Prof. Dr. Şener Üşümezsoy'dan geldi.

21.07.2017 15:38

6.6 büyüklüğündeki depremin ardından Yunanistan'ın Lefkada bölgesinden özel açıklamalar yapan Prof. Dr. Şener Üşümezsoy, "Bodrumlular rahat etsin. Bu fay hattında stres boşalmıştır. Tatilciler tatillerine devam etsin" dedi.

TATİLCİLER TATİLLERİNE DEVAM ETSİN

Bodrum ve Kos arasında saat 01.31'de meydana gelen deprem, İzmir'den Fethiye'ye kadar tüm sahil şeridinde büyük paniğe yol açtı. AFAD ve Kandilli Rasathanesi, bu sabah yaptığı açıklamayla depremin 6.6 büyüklüğünde olduğunu duyurdu. Prof. Dr. Şener Üşümezsoy fay hatlarını incelemek üzere gittiği Yunanistan'ın Lefkada bölgesinden özel açıklamalar yaptı. Üşümezsoy açıklamasında, "Şu anda Lefkada Poros'tayım 2015'te büyük depremin etkisini inceledim. Örenden Yalıkavak ve Bodrum'a uzanan fay hattı kırılması gerçekleşmemiştir. Sürekli bölgede 5'lik depremler olmaktaydı. Bu deprem buradaki stresin boşalmasıdır. Bodrumlular rahat etsin. Bu fay hattında stres boşalmıştır. Tatilciler tatillerine devam etsin" diye konuştu.

Prof. Dr. Şener Üşümezsoy: Bodrumlular Rahat Etsin, Bu Fay Hattında Stres Boşalmıştır

Şener Üşümezsoy, Yunanistan, Bodrum, Kos, Güncel

Kaynak: İHA

15.10.2019 17:33:56