04.09.2011 17:20

"Utanç Müzesi" 6 Eylül'de Açılacak

"Utanç Müzesi" 6 Eylül

Devrimci 78'liler Federasyonu tarafından hazırlanan "Utanç Müzesi"nin Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi'nde 6 Eylül'de açılacağı bildirildi.

Devrimci 78'liler Federasyonu tarafından hazırlanan "Utanç Müzesi"nin Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi'nde 6 Eylül'de açılacağı bildirildi.

Çankaya Belediyesi'nden yapılan yazılı açıklamada, Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi'nin yeni sezona Devrimci 78'liler Federasyonu tarafından hazırlanan ve 12 Eylül sürecine ışık tutan "Utanç Müzesi" sergisi ile girdiği belirtildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Önceki yıl belgeler ve fotoğrafların yanı sıra avukat Halit Çelenk 'in sakladığı Deniz Gezmiş 'in parkasının sergilendiği Utanç Müzesi'nde bu kez Mahir Çayan 'ın hırkası ve İbrahim Kaypakkaya 'nın kullandığı teksir makinesinin yanı sıra işkence sonucu yaşamını yitiren yayıncı İlhan Erdost'un kırık gözlüğü ve özel eşyaları da yer alacak.

Utanç Müzesi'nde Hrant Dink ve Avukat Halit Çelenk için özel köşeler ayrılırken katliamlar, kayıplar ve döneme tanıklık eden analar da unutulmadı.

Devrimci 78'liler Federasyonu üyelerinin çabalarıyla bir araya getirdiği belge, fotoğraf ve eşyaların sergileneceği Utanç Müzesi, yoğun geçen hazırlıkların ardından 6 Eylül'de açılacak. "

Açıklamada Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık ve Devrimci 78'liler Federasyonu adına Hüseyin Esentürk'ün açılışını yapacağı Utanç Müzesi'nin, panel, şiir dinletileri ve film gösterimlerinin de yer alacağı etkinliklerle 27 Eylül'e kadar ziyarete açık olacağı bildirildi.

- ANKARA
Kaynak: AA
Yerel