11.10.2012 10:42

"Uzun Hikaye" Filmin Atmosferini Galaya Taşıdı!

"Uzun Hikaye" Filmin Atmosferini Galaya Taşıdı!

"Uzun Hikaye"nin galası; Çarşamba akşamı Haliç Kongre Merkezi'nde gerçekleşti!

Uzayıp giden demiryollarında Bulgaryalı Ali ile ailesinin hikayesini anlatan filmin galası; konuklara, "Uzun Hikaye"nin istasyonlar arasında uzanan nostaljik atmosferini yaşattı. Filmin tüm oyuncuların birlikte geldiği gala; Oktay Kaynarca , Mehmet Aslantuğ , Mahsun Kırmızıgül , Tuncel Kurtiz , Gülriz Sururi , Ceyda Düvenci , Tayfun Talipoğlu , Bennu Gerede , Erkan Özerman , Ebru Cündübeyoğlu , Pınar Öğün – Memet Ali Alabora, Özge Özpirinççi, Murat Han , Burak Sağyaşar, Özgül Kavruk , Esra Ronabar- Barış Falay , Birol Güven , Taylan Kümeli , Fatoş Kabasakal gibi sanat, medya ve cemiyet dünyasından birçok ismin katılımıyla gerçekleşti.

12 Ekim 2012, Cuma günü 433 sinema salonunda gösterime girecek olan "Uzun Hikaye"nin galasında; başrol oyuncularından Tuğçe Kazaz , Özlem Süer imzalı elbisesi ile, Damla Sönmez ise Özgül Engin imzası taşıyan elbisesi ile göz doldurdu. Gala sonunda konuklara, filmin, Ulaş Özdemir tarafından hazırlanan müziklerinin CD'si hatıra olarak hediye edildi.

Başrollerini Kenan İmirzalıoğlu ile Tuğçe Kazaz'ın paylaştığı "Uzun Hikaye"; haksızlıklara baş kaldıran, namuslu ama aykırı bir insanın, Bulgaryalı Ali (Kenan İmirzalıoğlu) ile ailesinin öyküsünü son derece yalın bir dille beyazperdeye taşıyor. "Uzun Hikaye"; verdiği haklı tepkilere rağmen, toplumun statükocu yapısı nedeniyle hiçbir yerde tutunamayıp kasabadan kasabaya göç etmek zorunda kalan kahramanının hikayesini, karmaşadan uzak, naif bir anlatımla seyirciye sunuyor.

Tüm oyuncuların başarıyla can verdiği karakterleri, sade, samimi anlatım dili ve insanın içini ısıtan atmosferi ile şimdiden çok konuşulan "Uzun Hikaye"; sinema eleştirmenleri tarafından Osman Sınav 'ın da "ustalık eseri" olarak değerlendiriliyor.

Yeni sezonun en çok merakla beklenen filmleri arasında yer alan "Uzun Hikaye"; geniş ve değerli oyuncu kadrosuyla da dikkat çekiyor. Filmde usta oyuncular Altan Erkekli , Güven Kıraç , Zafer Algöz , Cihat Tamer, Mahir Günşıray , Mustafa Alabora , Şener Kökkaya, Osman Alkaş, Melih Çardak, Cengiz Bozkurt, Ufuk Karaali 'ye; başarılı gençler Mustafa Üstündağ , Erkan Avcı , İsmail Hakkı, Bora Koçak , Ferdi Kurtuldu, Ushan Çakır , Damla Sönmez, Taner Ölmez, Batuhan Karacakaya, Elif Atakan, Buğra Bahadırlı , Başak Kasacı, Meriç Benlioğlu, Taha Yusuf Tan, Fatima Betül Cordal eşlik ediyor.

Mustafa Kutlu 'nun ölümsüz eserinden, Yiğit Güralp tarafından senaryolaştırılan "Uzun Hikaye"de; birçok usta ve genç oyuncu birlikte rol alıyor. Yapımcılığını Osman Sınav'a ait Sinegraf'ın, dağıtımını UIP'nin üstlendiği "Uzun Hikaye"; 12 Ekim 2012 tarihinde gösterime girecek.
Kaynak: Bültenler
Oktay Kaynarca , Tuğçe Kazaz , Haliç , Kültür Sanat