Valla Kanyonuna giren 5 kişilik ekipten 1'i düşerek yaralandı

Valla Kanyonuna giren 5 kişilik ekipten 1'i düşerek yaralandı Dünya'nın ikinci büyük kanyonu olarak kabul edilen Valla Kanyonuna giren 5 kişilik ekipten 1'i düşerek ayağını kırdı.

10.07.2020 19:59 | Son Güncelleme: 10.07.2020 21:47

Valla Kanyonuna giren 5 kişilik ekipten 1'i düşerek yaralandı

KASTAMONU - Dünya'nın ikinci büyük kanyonu olarak kabul edilen Valla Kanyonuna giren 5 kişilik ekipten 1'i düşerek ayağını kırdı.

Edinilen bilgiye göre, Kastamonu'nun Pınarbaşı ilçesi sınırlarında girişi bulunan ve Dünya'nın ikinci büyük kanyonu olarak kabul edilen Valla Kanyonu'na girmek isteyen 5 kişilik dağcı ekip, kanyona giriş yaptıktan yaklaşık 4 kilometre sonra 1 dağcı dengesini kaybetmesi sonucu düşerek yaralandı. İlk belirlemelere göre ayağının kırık olduğu öğrenilen dağcıyı, kanyondan kurtarmak için askeri helikopterden yardım istendi. Eskişehir'den kalkarak Valla Kanyonuna gelen helikopter, arazinin engebeli olması nedeniyle kanyonda yaralanan dağcıya ulaşamadı. Kanyon üzerinde bir süre uçarak uygun bir alan belirlemeye çalışan helikopter, dağcıyı alamaması durumunda kanyona diğer ekiplerin gireceği belirtildi.

Yaralanan dağcıyı bulunduğu yerden kurtarmak için Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ile Jandarma Arama Kurtarma ekiplerinin hazır beklediği öğrenildi. Yaralanan dağcının kurtarılması için çalışmalar halen devam ediyor.

Valla Kanyonuna giren 5 kişilik ekipten 1’i düşerek yaralandı

Kaynak: İHA

Haberler››3. Sayfa››Valla Kanyonuna giren 5 kişilik ekipten 1'i düşerek yaralandı - Haberler