Haber, Son Dakika, Haberler

Van, Adana ve Antalya Devlet Tiyatroları Ankara'da

Van, Adana, Antalya Devlet Tiyatroları 3 Yeni Oyunla Ankaralı Sanatseverlerle Buluşacak.

05.02.2007 12:17 | Son Güncelleme: 05.02.2007 12:17
Van, Adana ve Antalya Devlet Tiyatroları Ankara'da
Van, Adana, Antalya Devlet Tiyatroları 3 yeni oyunla Ankaralı sanatseverlerle buluşacak.

Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü'nün Şubat 2007 programına göre, üç yeni oyun Ankaralı sanatseverler buluşacak.

KEDİ "INISHMORE'UN YÜZBAŞISI"

Van Devlet Tiyatrosu'nun sahnelediği Kedi "Inıshmore' un Yüzbaşısı" 6-11 Şubat 2007 tarihleri arasında Küçük Tiyatroda izlenebilecek.

Martin McDonagh'ın yazdığı Mehmet Ergen'in Türkçe'ye çevirdiği oyunu Hakan Bovay yönetti. Oyunda, şiddetin ve terörün giderek tırmandığı günümüzde, terör ve terörizm altında yatan nedenlerin bazen de çok basit ve sıradan olduğu anlatılıyor. Oyunda, aynı zamanda topluma şiddet yoluyla korku salan kişilerin silahı en sonunda yine kendilerine döndürdüğüne dikkat çekiliyor.

BABAANNEM YÜZ YAŞINDA

Robertto Cossa'nın eserinden uyarlanan Esen Çamurdan'ın Türkçe'ye çevirdiği Tayfun Eraslan'ın yönetmenliğini yaptığı Adana Devlet Tiyatrosu oyunu "Babaannem Yüz Yaşında" ise 6-11 Şubat 2007 tarihleri arasında Akün Sahnesinde sahnelenecek.

Oyunun konusu ise şöyle:

"Orta sınıf bir ailenin en yaşlı üyesi olan babaanne bitmez tükenmez bir yiyicidir. Adeta yok edici gibi önüne geleni yemekte ve asla doymamaktadır. Aile üyeleri öylesine çaresiz kalır ki onu evlendirirler. Ancak bu yiyiciliği yüzünden kocasını da iflas ettirir ve eve geri döner. Bu kez kendisi ile birlikte kocası da eve gelir ve ailenin masrafı iyice çoğalır. Geçinebilmek için bütün güçleri ile çalışırlar ama babaanneyi doyuramazlar. Hepsi onu doyurmak için çeşitli dramlar yaşarlar ve yollarda ölürler ama o hala yemek düşünmektedir."

TV YILDIZI EVA

20-25 Şubat 2007 tarihleri arasında Altındağ Tiyatrosunda sahnelenecek "Tv Yıldızı Eva" Antalya Devlet Tiyatrosu'nun Sylvia Freedman'ın yazdığı Filiz Ofluoğlu'nun Türkçe'ye çevirdiği oyunun yönetmeni Levent Ülgen. Oyunda, göçmen bir kadının büyük kentin kenar mahallesindeki evinden aç gözlü emlakçının işhanı ve gökdelen, kurmak amacıyla açtığı dava sonunda atılışını anlatıyor.(ANKA)

Kaynak: ANKA

Paylaş
Google'da Takip Et Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş! Instagram Sayfası
Haberler ›› Güncel ››Van, Adana ve Antalya Devlet Tiyatroları Ankara'da - Haberler