Van'da nöbet değişimine giden araca düzenlenen EYP'li saldırıda bir güvenlik korucusu yaralandı

Van'ın Çaldıran ilçesinde nöbet değişimine giden araca PKK'lı teröristlerce düzenlenen EYP'li saldırıda bir güvenlik korucusu yaralandı. Saldırıyı gerçekleştiren teröristlerin etkisiz hale getirilmesi için operasyon başlatıldı.

29.06.2020 23:25 | Son Güncelleme: 30.06.2020 12:43

Van'ın Çaldıran ilçesinde PKK'lı teröristlerce düzenlenen EYP'li saldırı sonucu 1 güvenlik korucusu yaralandı.

Van'ın Çaldıran ilçesine bağlı Yukarıyanıktaş Mahallesi'ndeki Tavşan Tepe mevkisinde yapımı devam eden üs bölge inşaat alanın güvenliğini sağlayan güvenlik korucularının nöbet değişimi için giden araca, PKK'lı teröristlerce uzaktan kumanda ile EYP'li saldırı düzenlendi.

BÖLGEDE OPERASYON BAŞLATILDI

Van Valiliği'nden saldırı ile ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Çaldıran ilçesi Yukarıyanıktaş Mahallesi Tavşan Tepe Mevkiinde yapımı devam eden üs bölgesinin inşaat alınının emniyetini sağlayan güvenlik korucularının nöbet değişimini sağlamak üzere bölgeye giden araca, PKK/KCK terör örgütü mensuplarınca uzaktan kumandalı olduğu değerlendiren EYP ile saldırı düzenlenmiştir. Olayda bir korucu ayağından yaralanmıştır. Yaralı Çaldıran Devlet Hastanesine kaldırılmış ve ilk tedavisinden sonra helikopterle YYÜ Hastanesine sevk edilmiştir. Saldırıyı gerçekleştiren bölücü terör örgütü mensuplarının etkisiz hale getirilmesi için bölgede operasyon başlatılmıştır."

Van’da nöbet değişimine giden araca düzenlenen EYP’li saldırıda bir güvenlik korucusu yaralandı

Kaynak: DHA

Haberler››Güncel››Van'da nöbet değişimine giden araca düzenlenen EYP'li saldırıda bir güvenlik korucusu yaralandı - Haberler