Van'da 'Kutlu Doğum' Haftası Etkinlikleri

Van İl Müftüsü Osman Artan, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (S.a.v.) Doğum Yıldönümü Vesilesiyle Bir Takım Etkinlikler Düzenlediklerini, Bu Yıl İlk Defa İlçe, Belde ve Köylerde de Konferanslar Verileceğini Söyledi.

11.04.2007 13:04 | Son Güncelleme: 11.04.2007 13:04Van'da 'Kutlu Doğum' Haftası Etkinlikleri
Van İl Müftüsü Osman Artan, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (S.A.V.) doğum yıldönümü vesilesiyle bir takım etkinlikler düzenlediklerini, bu yıl ilk defa ilçe, belde ve köylerde de konferanslar verileceğini söyledi.

Basın mensupları ile sabah kahvaltısında bir araya gelen Müftü Osman Artan ve yardımcısı Cüneyt Kulaz, 'Kutlu Doğum Haftası' kapsamında yapılacak olan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (S.A.V.) doğum yıldönümünün sadece Türkiye'de değil dünyanın çeşitli ülkelerinde bulunan Müslümanlar tarafından kutlandığını ifade eden Artan, bu kutlama çalışmalarının halk tarafından benimsendiğini kaydetti. Van'da da bir takım programlar düzenleyeceklerini anlatan Artan, "İnsanlarımızın peygamber sevgisiyle buluşması gayesi içerisindeyiz. 13 Nisan 2007'de Türkiye Diyanet İşleri Başkanlığı Hac Daire Başkanı Seyfettin Ersoy'un katılacağı ve Van Ticaret ve Sanayi Odası (VATSO) binasında 'Peygamberimizin İnsan Sevgisi' konusunun işleneceği panelle etkinliklerimize start vereceğiz. Yine 17 Nisan 2007'de bayanlara yönelik VATSO'da uzman arkadaşlar ve vaize arkadaşlarımızın hazırladığı program var. Düzenlenecek olan panel seminerlerde ilahiyatçı hocalarımız tarafından farklı konular hakkında bilgiler verilecektir. Mahalli yerel televizyonlarımızda programlar yapacağız. Yetiştirme yurtlarını ziyaret ederek, hediye vereceğiz. Bu memleketin bize emanet edilmesinde canlarını feda eden büyüklerimizin kabirlerini ziyaret ederek dualar okuyacağız. Emekli din görevlilerine gidilecek. Fakirlere hediye paketleri verilecek. Ayrıca hastaneler ve cezaevleri ziyaret edilecek" dedi.

Osman Artan, ilk defa ilçe, belde ve köylerde de çeşitli çalışmalar başlattıklarını da belirtti. Erçek beldesinde ve Karagündüz köyünde konferansların düzenleneceğini anlatan Artan, başlatmış oldukları 'Her Eve Kütüphane' kampanyası çerçevesinde 18 bin 500 tane kitap dağıtacaklarını da kaydetti.

(SER-MET-MEF-Y)


Kaynak: İHA

25.1.2020 14:38:09