Van'da Kutlu Doğum Haftası Etkinlikleri

Kutlu Doğum Haftası Etkinlikleri Kapsamında Van'a Gelen Diyanet İşleri Başkanlığı Hac Dairesi Başkanı Seyfeddin Ersoy, 'Peygamber Sevgisi' Konulu Bir Konferans Verdi.

14.04.2007 11:43 | Son Güncelleme: 14.04.2007 11:43Van'da Kutlu Doğum Haftası Etkinlikleri
Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında Van'a gelen Diyanet İşleri Başkanlığı Hac Dairesi Başkanı Seyfeddin Ersoy, 'Peygamber Sevgisi' konulu bir konferans verdi.

İl Müftülüğü tarafından organize edilen konferans Van Ticaret ve Sanayi Odası kompleks binasında yapıldı. Konferansa konuşmacı olarak davet edilen Diyanet İşleri Başkanlığı Hac Dairesi Başkanı Seyfeddin Ersoy, peygamber sevgisini anlattığı etkinlik büyük ilgi gördü. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan etkinlik, okunan Kur'an-ı Kerim ve ilahilerle devam etti.

Açılış konuşmasını yapan İl Müftüsü Osman Artan, Hz. Muhammed'i (S.A.V.) anlatmaya sözlerin yetmeyeceğini belirtti. Salonda bulunan tüm herkesin Allah'ın Resulü'nün hayatından birşeyler öğrenmek için gecenin bu saatinde buraya geldiklerini ifade eden Artan, "Sizleri buraya getirin getiren peygamber sevgisidir, peygamber aşkıdır. Peygamberimizi anmaya, anlatmaya ve öğrenmeye çok ihtiyacımız var. Hele şu zamanımızda çok ihtiyacımız var. Peygamberimiz Hz. Muhammed'in (S.A.V.) insanlara karşı gösterdiği sevgiyi öğreneceğiz, öğrenmekle kalmayacağız hayatımıza tatbik edeceğiz" dedi.

Osman Artan yaptığı konuşmasının ardından protokolde bulanan katılımcılara gül verdi.

Diyanet İşleri Başkanlığı Hac Dairesi Başkanı Seyfeddin Ersoy ise konferansında peygamber sevgisinin önemini anlattı. Konuşmasıyla zaman zaman salondakilere duygulu anlar yaşatan Ersoy, Peygamberimizi sevmenin önemi ve güzellikleriyle ilgili bilgiler verdi. Son peygamber Hz. Muhammed'in hayatı, kişiliği ve güzel ahlakı hakkında katılımcılara aydınlatıcı bilgiler veren Ersoy, kendisinin de dilinin tutulduğunu belirtti. Ersoy, "Sizleri buraya getiren Allah sevgisidir, Peygamberimizin aşkıdır. O halde gazanız mübarek olsun müjdeler olsun size. Allah Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (S.A.V.) rahmetini üzerimizde eksik etmesin" şeklinde konuştu.

Ersoy'un konuşmaları ile sona eren Kutlu Doğum Haftası programına Vali Yardımcısı Osman Ahsen, Belediye Başkan Vekili Zahir Soğanda, İl Milli Eğitim Müdürü Yahya Yıldız, Hakkari İl Müftüsü Mehmet Ali Öztürkçü, kurum amirleri, sivil toplum örgütleri temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

(SER-MET-MEF-Y)


Kaynak: İHA

24.01.2020 01:15:42