07 Aralık 2017, 11:11

Van'da Muhtarlık Yapan 'Azrail Yok' İsimli Vatandaş, Gittiği Her Yerde Espriye Maruz Kalıyor

Van'da muhtarlık yapan 'Azrail Yok' isimli vatandaş, gittiği yerde tebessümle karşılanıyor. Vanlı muhtar, isminden dolayı başına fıkra gibi olayların geldiğini belirtti.

Van'ın  Erciş ilçesinde muhtarlık yapan Azrail Yok, ismiyle dikkati çekiyor. İsmiyle ilgili sürekli şakalara maruz kalan muhtar, esprileri olgunlukla karşılıyor.

YAPILAN ŞAKALARA OLGUNLUKLA CEVAP VERİYOR

Yalındam Mahallesi Muhtarı Azrail Yok, ismi ve soyisminden dolayı sokakta, evde, yolculukta, sosyal medyada, kahvehanede tebessüm ettiren diyaloglarla karşılaşıyor.

Yapılan şakaları olgunlukla karşılayan 'Azrail Yok', isminden dolayı maruz kaldığı esprilere aynı olgunlukla cevap veriyor.

Muhtar Yok, AA muhabirine yaptığı açıklamada, dört büyük melekten biri olan "Azrail" ismini taşımaktan mutluluk duyduğunu söyledi.

Bu ismin kolay hatırlandığını ve kendisine avantaj sağladığını ifade eden Yok, aynı zamanda fıkralara konu olacak olaylar yaşadığını dile getirdi.

"SİZ HİÇ AZRAİL İLE KARŞILAŞTINIZ MI?"

Başından geçen bir olayı tebessümle anlatan Yok, şunları kaydetti:

"Van'dan ziyaret için  İzmir'e gidecektim. Havalimanına işlemler için kimliğimi verdiğimde işlemleri yapan görevlinin bilgisayara ve bana baktığını gördüm. Ben de gülerek 'Hanımefendi siz hiç Azrail ile karşılaştınız mı' dedim. O da 'hayır' dedi. Sonra, 'Ben şimdi eve gitsem eşime, dostlarıma, ben bugün Azrail'i uçağa bindirdim desem kimse inanmaz' ifadesini kullandı. Ben de 'haklısınız kimse inanmaz' dedim."

Havalimanında silahını teslim ederken de başından gülümseten bir diyalog geçtiğini vurgulayan Yok, "Silahı teslim alan arkadaş diğer arkadaşına 'Bak Azrail silahını teslim ediyor' dedi. Arkadaşı da 'Bak hem Azrail hem de Yok, bu can almıyor' dedi." diye konuştu.

''BEN ÖLMEK İSTEMİYORUM''

Azrail Yok, bazen selam verdiği ve "hayırlı işler" dilediği esnafın kendisine, "Azrail iyi ki buradan geçtin, selam verdin en azından biz de ölümü hatırladık. Biliyoruz ki ölüm vardır, ticaretimizde yanlış yapmayalım." bazen de "Azrail benim yaşım genç, buradan geçme, ben ölmek istemiyorum." dediğini aktardı.

Yok, katıldığı toplantılarda ismi okunup söz hakkı aldığında da bütün gözlerin üzerine çevrildiğini anlattı.

"AZRAİL'İN KOLUNA GİRMİŞ YÜRÜYORUM"

Yeşilova Mahalle Muhtarı Maksut Tuz ise gülerek, "Biz daha önce 'Azrail' ismini duyduğumuzda kaçıyorduk. Kendisini tanıdıktan sonra çok sevdik. Çok mütevazi melek gibi bir insandır." dedi.

Esnaf Yakup İşler de Azrail Yok ile çektirdiği fotoğrafı sosyal medyada paylaşılınca "Azrail'in koluna girmişsin yürüyorsun, Allah yardımcın olsun. Yaşınız genç, yapmayın, etmeyin Azrail ile takılmayın." gibi çok sayıda yorum aldığını anlattı.

Erciş,Van
07 Aralık 2017 Perşembe 11:11YORUMLAR (52)
ALİ KAYA: Adını kendisi mi aldı? Ailesi verip nüfusa kaydettirdi. Saçma sapan yorum yazmayın.
MİSAFİR FENERLİ: Doğunun bir köyünde adı azrail olan bir genç başka köyden gelen bir ihtiyarı omuzuna alıp derenin karşısına geçirirken derenin ortasında ihtiyar gencin ismini sorar. Azrail cevabını alınca kelime i şahadet getirir. Bu arada gencin omuzlarından aşağı sıcak akıntı olur. Genç ihtiyarı sadece adım azrail ben azrail değilim desede ikna edemez. Kısa süre sonra ihtiyar vefat eder. Gerçek bir olaydır.
MERT TÜRKSOY: saçma sapan dangalakça isimler soyadlar devlet derhal bunları düzenlemesi lazım daha beterleride var.
YAZIK OLSUN SANA: HEMEN O ADI VE SOYADI DEĞİŞTİR KENDİNİ NE REKLAM YAPIYORSUN TELEVİZYON TELEVİZYON DOLAŞIYORSUN AZRAİL MELEK İSMİ BE KIT AKILLI AZRAİL YOK DEMEK İNSANI DİNDEN ÇIKARIR BENCE KASITLI KONMUŞ BİR İSİM DAHA ÇOK ŞEY SÖYLEYECEĞİM AMA BİZ KANUNLARA SAYGILI İNSANLARIZ SÖYLEMEYECEĞİM MELEK İSMİ İLE DALGA GEÇEN DİN FUKARASI BİRÇOK İNSAN VAR ALLAH AKIL FİKİR VERSİN
FETHİYELİ: vade dolduğunda azrail var mı yok mu görürsünüz. :)
YİNE Mİ ADANA DİYEN ADAM: Akil fikir ver Yarrabbim
HÜSEYİN ÖZDEMİR: Kaçın azrail gelio??
KÙNDE TURK: Bu asil ismi ayi olmasi gerkirken azrail yazmiş nùfs memuro..zrto pirto tro
ADEM ADEM: Namı diyerek ölüm meleği geldiğinde görürsüz varmı yokmu
KE-MAL-LEŞME: yav he he on dokuz ada. yersen. bunlar da ke- mal gibi. bu adaları say ulan desen birini dahi söyleyemezler:)
  • ZAVAZİNGO : allah aşkına bana tahsil dereceni söylesene arkadaş biraz okuyun eğitim alın okumanın yaşı yok kendinizi geliştirin ülkeye biraz katkınız olsun afrika ülkesine döndük be arkadaş
  • İZMİR35 : Adaların ortak bir adı var , bilir misin ? Vatan Toprağı. !!
Tüm 52 yorumu okumak için tıklayın