Vatandaşlar Mevlit Kandili'nde Camilere Akın Ettiler (1)

Peygamberimiz Hz.Muhammed(sav)'in dünyaya gelişinin 1441'inci yıl dönümü Mevlit Kandili ile kutlandı.

Vatandaşlar Mevlit Kandili'nde Camilere Akın Ettiler (1)
03.02.2012 21:48 | Son Güncelleme: 03.02.2012 21:48

Peygamberimiz Hz. Muhammed(sav)'in dünyaya gelişinin 1441'inci yıl dönümü Mevlit Kandili ile kutlandı. Sultanahmet Cami'si Eyüp Camisi'ni dolduran vatandaşlar geceyi dua ederek geçirdiler.

Hz. Muhammed(sav)'in dünyaya gelişinin 1441'inci yıl dönümü olarak kutlanan Mevlit Kandili dolayısıyla vatandaşlar camilere akın etti. Diyanet İşleri Başkanlığı Kandil dolayısıyla Sultanahmet Camii'nde özel kandil gecesi düzenledi. Camiye gelenler de bu önemli geceyi burada geçirmekten mutlu olduklarını söylediler. Camii içinde önce Kuran-ı Kerim okundu, daha sonra ilahiler söylendi.Cami dışında bazı vatandaşlar da lokum dağıttı. Bol bol dua ettiklerini, günahlarından arındıklarını söyleyen vatandaşlar herkesi camilere davet ettiler. Eyüp Sultan Camii de Mevlid Kandili dolayısıyla doldu taştı. Namaz kılmak için yer bulamayan vatandaşların bir kısmı cami avlusuna serilen hasırlarda namaz kıldı.

BAKAN'DA SULTANAHMET'TE

Sultanahmet camiine gelen Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış "Bu akşam hep beraber huzur içerisinde daha aydınlık yarınlara kavuşmak için dua edeceğiz" dedi. - İstanbul/ Fatih

Kaynak: DHA

Haberler››Güncel››Vatandaşlar Mevlit Kandili'nde Camilere Akın Ettiler (1) - Haberler