Veri Merkezlerinde Tasarruf Zamanı

Hp Server Odalarının Şirketlere Yükünü Azaltıyor. Elbette, Önce Kendi Kapısının Önünü Süpürüyor.

Veri Merkezlerinde Tasarruf Zamanı
18.11.2009 11:16 | Son Güncelleme: 18.11.2009 11:16

Veri Merkezi Dönüşümünü Önce Kendi Bünyesinde Gerçekleştirerek, Yeni Bt Organizasyonu Yılda 1 Milyar Dolardan Fazla Tasarruf Sağlayan Hp, 2008 ve 2009 Yılında Öncelikli Sektörlerde Veri Merkezi Risklerini Ortadan Kaldırmaya, Bina Maliyetlerini ve Enerji Kullanımında Tasarruf Sağlamaya Yönelik Bir Çok Optimizasyon Projesini Başarıyla Tamamladığını Açıkladı.

Hp Türkiye, Şirketlerin Bilgi Kaynaklarının Saklandığı Veri Merkezi Sistemlerini Daha Az Enerji Tüketen Daha Hızlı, Verimli, Güvenilir ve Düşük Maliyetli Yeşil Veri Merkezleri'ne Dönüştürebilmenin İnceliklerini Düzenlediği Basın Toplantısıyla Basın Mensuplarına Aktardı. İstiklal The House Café'de Düzenlenen Toplantıya; Hp Türkiye Teknoloji Hizmetleri Ülke Direktörü Nur Yolcu Nakiboğlu, Hp Veri Merkezleri Dönüşüm Program Yöneticisi Tevfik Kor ve Hp Veri Merkezleri(kritik Tesisler) İş Birimi Yöneticisi Taner Ayas Kor Konuşmacı Olarak Katıldı. Şirketlerin Hızla ve Kolayca Geçiş Yapabileceği Ekonomik ve Çevreci Veri Merkezleriyle İlgili Ayrıntılı Bilgi Verilerek Veri Merkezlerindeki Hava Sirkülasyonu Basınç ve Sıcaklık Dağılımlarının İzlenebildiği Bir Simülasyon Gösterimi de Gerçekleştirdiler.

Hp Türkiye; Bankacılık, Telekomünikasyon, Sigorta ve Perakende Gibi Sektörlerdeki Kurumların; İş Hedeflerine Özgü Yeni Nesil Veri Merkezi Çözümleri Sunarak, Şirketlerin; Sel, Deprem, Yangın Gibi Doğal Afetlerde ya da İnsan Hataları Sonucu Oluşan Bilgi Kayıplarını En Aza İndirecek İş Sürekliliği Uygulamalarını Ekonomik Bir Biçimde Hayata Geçiriyor. Hp Türkiye'nin Bt Alanında Genişleyen Çözümleri, Cıo'ların Maliyet Avantajı Sağlamak, İş Riskini Azaltmak, Büyümeyi Hızlandırmak ve Yatırım Getirisini Artırmak Gibi Kısa ve Uzun Vadeli Teknoloji Hedeflerine Ulaşmasına Yardımcı Oluyor.

Kaynak: Chip.com.tr

Etiketler: , Haber
Haberler››Teknoloji››Veri Merkezlerinde Tasarruf Zamanı - Haberler