03.03.2017 22:34

Vesta 77 ile Doğuma Hazırlık Kursu Modül 3: Denge

Vesta 77 ile Doğuma Hazırlık Kursu Modül 3: Denge

Hamilelik sürecinde gerçekleştirilen bedensel hareketler zihni dinginleştirdiği gibi beden farkındalığını arttırarak doğal ve sağlıklı doğumu destekler.

Hamilelik sürecinde gerçekleştirilen bedensel hareketler zihni dinginleştirdiği gibi beden farkındalığını arttırarak doğal ve sağlıklı doğumu destekler.Beden-zihin ve ruh un dönüşümü için uygulanan yoga çalışmaları hamilelik süreci boyunca anne adayının ve bebeğinin sağlıklı olma halini destekler. Anne adayının dingin, esnek, huzurlu bir hamilelik süreci deneyimlemesine vesile olurken hamilelik dönemi sonrasında  uygulanan yoga, annenin bedensel ve zihnsel olarak iyi olma halini desteklerken eş zamanlı olarak anne-bebek bağlanmasını güçlendirmektedir.

MODÜL 3: DENGE

4 Mart Cumartesi

HAMİLELİK SÜRECİNDE VE HAMİLELİK SONRASI YOGANIN FAYDALARI

11.00-12.00: Hamilelik Sürecinde ve Hamilelik Sürecinin Sonrasında Yoga nın Önemi/ Yoga Eğitmeni Özge Genlik

12.00-13.30: Hamile Yogası/ Yoga Eğitmeni Özge Genlik

13.30-14.30: Öğle Yemeği Molası

14.30-16.00: Nefes nedir? Meditasyon nedir? Hamilelik Sürecinde, Doğumda ve Doğum Sonrasında Uygulanabilecek Nefes ve Meditasyon Tekniklerinin Uygulamalı Aktarımı/ Yoga Eğitmeni Özge Genlik

Eğitim Tarihi: 4 Mart 2017 (Cumartesi)

Eğitim Saati: 11.00-16.00

Eğitmen: Uzm. Psikolog Özge Genlik

Özge Genlik Kimdir?

2009 yılında, İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikoloji bölümünden "yüksek onur" derecesi ile mezun oldu. Mezuniyetinin ardından zihinsel ve bedensel engelli çocuklar ve aileleri ile psikolojik danışmanlık çalışmalarını yürütmüş ve anaokullarına danışman olarak hizmet vermiştir

2012 yılında, psikoloji alanındaki yüksek lisans eğitimini "yas süreci ve yas sürecindeki bireylerin depresyon ve anksiyete düzeylerinin incelenmesi" konulu tezi ile başarı ile tamamlamıştır. Yüksek lisansını tamamladıktan sonra İstanbul Arel Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık biriminde "uzman psikolog" olarak ergenler ve aileleri ile çalışmalarını ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Bayrampaşa Kadın ve Aile Sağlığı Merkezinde ise yetişkin odaklı psikolojik danışmanlık çalışmalarını sürdürmüştür. Ardından özel psikolojik danışmanlık merkezlerinde bireysel olarak "yetişkin" ve "ergen"ler ile psiko-terapi çalışmalarını sürdürmüştür.

EMDR (göz hareketleri ile duyarsızlaştıma ve yeniden işleme terapisi/ Travma terapisi), Gestalt Terapi, Bilişsel-Davranışçı Terapi, Kısa Süreli Dinamik Terapi, Eğitimleri alan Genlik, aynı zamanda Yoga Alliance onaylı Yoga Eğitmenidir (Yoga Eğitimlerini aldığı eğitmenler: Dr. Çiğdem Öner (200 saat) ve Zeynep Aksoy (200 saat) ). Hamile Yogası Eğitmenlik sürecini tamamlamıştır(Nur Sakallı & Mey Elbi )

Genlik, yaşamdaki engelleri ve duyumsanan "acı" duygulanımlarını iyileşmeye ve şifalanmaya yönelik birer armağan olarak görmekte ve değerlendirmekte bu bağlamda "psiko-dönüşüm" adını verdiği metodoloji ile ; ergen, yetişkin ve ailelerle çalışmalarını sevginin gücü ile kurucusu olduğu Vesta 77 Psikolojik Dönüşüm ve Yaşam Akademisi'nde sürdürmektedir.

*Genlik, İstanbul Doğum Akademisi Sertifikalı Doğuma Hazırlık Eğitmenidir.
Kaynak: Etkinlik.io
Dönüşüm , Kültür Sanat