Veysel Karani Türbesi Miniatürk'te

Türkiye'deki çeşitli tarihi yapıların maketlerinin sergilendiği Miniatürk'e bu kez de Siirt'te bulunan Veysel Karani Türbesi'nin maketi konuldu.

07.05.2014 17:14 | Son Güncelleme: 07.05.2014 17:14Veysel Karani Türbesi Miniatürk'te
'deki çeşitli tarihi yapıların maketlerinin sergilendiği 'e bu kez de 'te bulunan Veysel Karani Türbesi'nin maketi konuldu.

Törene İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Siirt Valisi Ahmet Aydın ve çok sayıda davetli katıldı. Miniatürk'e konulan Veysel Karani'nin türbe maketi, Kur'an-ı Kerim okunmasının ardından, kurdela kesilerek açıldı.

Programda konuşan İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, "Veysel Karani, Hz. Allah dostu, yüce peygamberimizin ahlakıyla ahlaklanmış büyük bir velidir. Türbe, Veysel Karani beldesinde bulunuyor. İstanbul da Siirt'teki bu bereketten, manevi anlamda nasiplenmiş olacak. Minatiürk'ü gezenler, Veysel Karani Hazretleri üzerinden bu güzel şehre de dua edecek" dedi. Siirt Valisi Ahmet Aydın da, Siirt'in evliyaları ve ulemaları ile çok bereketli bir şehir olduğunu söyledi.

Miniatürk'e geçen yıl da Siirt'in Tillo ilçesindeki İsmail Fakirullah ve İbrahim Hakkı Hazretleri türbesinin maketleri konulmuştu. - İstanbul

Veysel Karani, Miniatürk, Türkiye, Siirt, Politika, Güncel

Kaynak: DHA

20.02.2020 07:43:25