Avcıların öldürdüğü ayıya işkence ettiği görüntüler büyük tepki topladı

Trabzon'da avcılar, öldürdüğü ayıya işkence ettiği görüntüleri sosyal medya hesapları üzerinden paylaştı. Büyük tepki çeken görüntüler üzerine Hayvan Hakları Federasyonu, suç duyurusunda bulunacağını açıkladı.

12.07.2020 20:04 | Son Güncelleme: 13.07.2020 11:44

Trabzon'un Of ilçesinde, avcıların öldürdüğü ayıya işkence ettiği görüntüler sosyal medyada kullanıcıların tepkisini topladı. Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) avcılarla ilgili savcılığa suç duyurusunda bulunacağını duyurdu.

ÖLDÜRDÜKLERİ AYIYI YUMRUKLADILAR

HAYTAP sosyal medya hesapları üzerinden paylaşılan görüntüler, kullanıcıların tepkisini topladı. Görüntülerde Trabzon'un Of ilçesi Ağaçseven köyünde, avlanmaya çıkan 2 avcı bir ayıyı vurduğu, ardından başını yumrukladığı görülüyor. Avcıların cezalandırılmasını isteyen HAYTAP üyeleri, savcılığa suç duyurusunda bulunacaklarını açıkladı.

"2 YILDAN 5 YILA KADAR CEZA ALMALARI GEREKİYOR"

HAYTAP sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, "HAYTAP'a gelen ayı katliam ihbarları bitmiyor. Şimdi de 2 ay kadar önce avcıların karıştığı başka bir kıyımın görüntüleri bizlere ulaştırıldı. Bizim ilk tespitlerimize göre yer Trabzon'nun Of ilçesine bağlı Ağaçseven köyü. Her iki şüphelinin de 4915 sayılı yasaya muhalefetten ayrı ayrı 2 yıldan 5 yıla kadar hapis cezası almaları, silahlarına el koyulması gerekiyor. Pazartesi günü HAYTAP avukatları bu defa Of Savcılığı'na başvuru yapacak" ifadelerine yer verildi.

Avcıların öldürdüğü ayıya işkence ettiği görüntüler büyük tepki topladı
Avcıların öldürdüğü ayıya işkence ettiği görüntüler büyük tepki topladı
Avcıların öldürdüğü ayıya işkence ettiği görüntüler büyük tepki topladı

Kaynak: DHA

Yorumlar (37)
RÜVEYDA: Her gün evleri parçalıyorlar Ayıp sizin evinizi parçalasa ne yaparsınız siz birde türksünüz
SENEM: Allah sizi kahhar ismiyle kahretsin emi.onun yasam alanına giren sizsiniz.ne istediniz bu hayvandan zalimler.dilerim sizin ölünuzde eziyet görsün.
İBRAHİM: Allah belanızı versin Ne istiyorsunuz vurduğunuz hayvandan eziyet etmek nedir. Savcılar inşşalha en ağır cezayı verir size. Size hayvan bile denmez aşağılık yaratıklar
Haberler››Güncel››Avcıların öldürdüğü ayıya işkence ettiği görüntüler büyük tepki topladı - Haberler