Sabri Sarıoğlu, Galatasaray'a Dönemezse Jübile Yapacak

Göztepe ile yollarını ayıran Sabri Sarıoğlu, koşulsuz olarak bir yıl daha eski kulübünde oynayıp futbolu bırakmayı düşünüyor. Tecrübeli futbolcu, Galatasaray'a dönemezse futbolu bırakacak.

19.06.2018 02:36 | Son Güncelleme: 19.06.2018 09:58

" olursa 1 yıl daha futbol oynar ve en büyük hayalimi gerçekleştirip yuvamda futbolu bırakırım. Olmazsa da futbolu bırakırım..."Bu sözler; 16 yıl Galatasaray formasını giydikten sonra geçen sezon yolların ayrıldığı Sabri Sarıoğlu'na ait... Taa ki geçen sezona dek Cim-Bom dışında görev almayan emektar futbolcu, Tudor tarafından istenmeyince Göztepe'nin yolunu tutmuştu.

Ege ekibinde fena sayılmayacak bir performans sergileyen Sabri, prim krizinde arkadaşlarının hakkını savunan isimlerden olunca bileti kesildi. Kayseri, Antalya ve 'dan teklifler alan Sabri, bunlara olumlu yanıt vermedi, tek arzusunun yeniden Galatasaray'a dönmek olduğunu söyledi.

"EN BÜYÜK ARZUM GALATASARAY'DA BIRAKMAK"

Tecrübeli oyuncu, "Galatasaray formasıyla gözümü açtım. Bu forma ile futbola veda etmek istiyorum. En büyük arzum bu... Bana gelen bir teklif olmadı ama olursa düşünmeden giderim. Hiçbir talebim de yok" diye konuştu.

FATİH TERİM "GÖNDERMEZDİM" DEMİŞTİ

Galatasaray altyapısından yetiştiği için Avrupa ve ligde uyması gereken kriterler konusunda da Cim-Bom'a yardım edebilecek olan Sabri'nin bu durumu da dönüşü için avantaj olabilecek. Teknik direktör Fatih Terim, sezon içinde yaptığı açıklamada, "Ben olsam Sabri Sarıoğlu'nu göndermezdim açıkçası. Kötü de oynasa burada kalırdı. Büyük camialar, sembolleriyle ayakta durur. Ben ilk oynattığım için değil, Sabri buna layık bir çocuk" demişti.

475 kez Galatasaray forması giyen 34 yaşındaki futbolcu sarı-kırmızılı forma altında 6 şampiyonluk yaşadı.

Sabri Sarıoğlu, Galatasaray'a Dönemezse Jübile Yapacak

Sabri Sarıoğlu, Galatasaray, Akhisar, Spor

Kaynak: Skorer


HABER YORUMLARI
20.01.2020 17:56:29