14 Ekim 2018, 09:30

Yahudiler, Filistinli Kadını Taşlayarak Öldürdü

Yahudiler, Filistinli Kadını Taşlayarak Öldürdü

Gazze'de Yahudi yerleşimciler, gece yarısı eşiyle beraber otomobiliyle evine giden Filistinli bir kadını taşlayarak katletti. Saldırıda, ölen kadının eşi de ağır şekilde yaralandı.

İsrail askerleri Gazze'de 7 Filistinliyi katlederken Yahudi yerleşimciler, Batı Şeria'da Filistinli bir kadını taşlayarak şehit etti. Yahudi yerleşimciler, Batı Şeria'nın kuzey, Nablus'un güneyinde gece otomobiliyle evlerine gitmekte olan Filistinli çiftin aracına taşlarla saldırdı.

TAŞLAYARAK ÖLDÜRDÜLER

Aracın ön camından giren taşlar, 47 yaşındaki Filistinli Aişe Muhammed Radi'nin başına isabet ederek ölümüne yol açtı. Arabayı kullanan eşi de başına ve göğsüne isabet eden taşlardan ağır yaralandı. Hayatını kaybeden Radi'nin Selfit'in kuzeybatısında bulunan Bidya kasabasından olduğu açıklandı.

200'DEN FAZLA ŞEHİT

Öte yandan Gazze sınırında 30 Mart'tan bu yana düzenlenen barışçıl Büyük Dönüş Yürüyüşü'nde, İsrail askerleri göstericileri öldürmeye devam ediyor.

Gazze'nin çeşitli bölgelerinde gerçek mermilerle açılan ateşte, 7 Filistinli şehit oldu, 5'i ağır 154 Filistinli ise yaralandı. Filistin Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Eşref el-Kudra gösterilerde yaralanan 21 yaşındaki Muhammed İsam Abbas'ın da kurtarılamadığını ifade etti. Gösterilerin başladığı günden bu yana 200'den fazla Filistinli İsrail askerlerinin saldırılarında şehit oldu.

Gazze
14 Ekim 2018 Pazar 09:30