Yankesicinin savunması pes dedirtti: Mesleğim bu ne yapayım, aylık 5 bin TL bana yetmez

Ankara'da kaldığı otelde kıskıvrak yakalanan bir yankesicinin "Mesleğim bu ne yapayım aylık 5 bin TL bana yetmez" diyerek kendini savunması pes dedirtti.

20.06.2019 00:51

Ankara'da polis ekipleri tarafından yapılan eş zamanlı operasyonlarla, yankesicilik suçu işleyen 2 şahıs, kaldıkları otelde kıskıvrak yakalandı. Yakalan yankesicilerden birinin "Mesleğim bu ne yapayım, aylık 5 bin TL bana yetmez" sözleri şaşkına çevirdi.

Edinilen bilgilere göre, Ankara Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekiplerince kaldığı otelde yakalanan 69 yaşındaki yankesici C.Ö.'nün, bankadan emekli maaşını çeken vatandaşları hedef aldığı belirtildi.

"BOZUK PARAM YOK" DEYİP 350 LİRASINI ÇALDI

Yankesicinin, maaşlarını çeken vatandaşların yanına bozuk parası olmadığı gerekçesiyle yaklaşarak yardım istediği, bu sırada el çabukluğuyla mağdurların bin lirasından 350 lirasını alarak olay yerinden uzaklaştığı tespit edildi. Polisin operasyonuyla yakalanan C.Ö.'nün, ifadesinde şeytana uyduğunu ve pişman olduğunu belirttiği öğrenildi.

"MESLEĞİM BU NE YAPAYIM..."

Polis ekiplerinin yaptığı operasyonda kaldığı otelde yakalanan bir diğer şüpheli M.K.'nin ise AŞTİ'ye gittiği ve geçtiğimiz Ramazan Bayramı'nın yoğunluğundan faydalanarak yankesicilik eylemini gerçekleştirdiği belirlendi. Şüphelinin, Ankara'ya gelen yolcuların bagajlarını almaya yöneldiği sırada vatandaşları sıkıştırma yöntemiyle ceplerinden paralarını çekerek aldığı ve olay yerinden uzaklaştığı öğrenildi. Yakalanan yankesici M.K.'nin ifadesinde "Mesleğim bu ne yapayım aylık 5 bin TL bana yetmez" dediği belirtildi.

GÜVENLİK KAMERASI İNCELEMELERİ SONRASI YAKALANDILAR

Polis ekiplerinin, güvenlik kameralarını detaylı olarak incelemeleri sonucunda yakalanan şüphelilerden, C.Ö., çıkarıldığı mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakılırken, M.K. ise tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Yankesicinin savunması pes dedirtti: Mesleğim bu ne yapayım, aylık 5 bin TL bana yetmez
Kaynak: İHA
Ankara, Polis, 3. Sayfa, Güncel

YORUMLAR