Yakutiye Belediyesi'nden "Kayıtsız Kalmayın" Projesi

Yakutiye Belediyesi tarafından hazırlanan “Kayıtsız Kalmayın” projesi, Avrupa Birliği ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından finanse ediliyor.

21.11.2016 15:10 | Son Güncelleme: 21.11.2016 15:10Yakutiye Belediyesi'nden
Yakutiye Belediyesi tarafından hazırlanan "Kayıtsız Kalmayın" projesi, Avrupa Birliği ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından finanse ediliyor.

Projede Oto Tamir ve İmalatçıları, Esnaf ve Sanatkarlar Odası ve Erzurum Marangoz Mobilya Duvarcılar Esnaf ve Sanatkarlar Odası ortak olarak; İŞKUR Erzurum İl Müdürlüğü ve TÜİK Erzurum Bölge Müdürlüğü ise iştirakçi olarak yer aldı.

Projenin genel amacı Bölge'de kayıt dışı istihdamın azalmasına katkı sağlanması. Bu bağlamda Bölge'de eğitim ve bilinçlendirme faaliyetleri düzenlenecektir. Proje kapsamında 3 adet çalıştay, 5 adet bilgilendirme semineri düzenlenerek toplam 1400 kişiye ulaşılması hedeflenmekte. Bu faaliyetlere ek olarak sanayi bölgesinde network analizi yöntemiyle 80 firma seçilerek, bu firmalara birebir ziyaretler düzenlenip kapasitelerini artırmaları sağlanacak. - ERZURUM

Yakutiye Belediyesi, Avrupa Birliği, Erzurum, Ekonomi

Kaynak: İHA

14.11.2019 21:26:18