Yakutiye'nin Kar Çalışması Devam Ediyor

Erzurum Merkez Yakutiye Belediyesi Fen İşleri Karla Mücadele ekipleri, 15 gün önce yağan karı ikinci defa temizliyor.

29.12.2016 09:46 | Son Güncelleme: 29.12.2016 09:46Yakutiye'nin Kar Çalışması Devam Ediyor
Erzurum Merkez Yakutiye Belediyesi Fen İşleri Karla Mücadele ekipleri, 15 gün önce yağan karı ikinci defa temizliyor. Yoğun kar yağışının yaşandığı Erzurum'da, kar çalışmaları yapılmış, yolları dolduran karlar kamyonlarla şehir dışına taşınmıştı.

İkinci çalışmayı zorunlu yaptıklarını belirten Fen İşleri yetkilileri, "Çatılardan aşağı inen kar, ilk temizlediğimiz kara ulaştı. Cadde ve sokaklara girmezsek, ulaşım aksayacaktı" dediler.

Yakutiye Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü Karla Mücadele ekipleri, geçtiğimiz günlerde yoğun olarak yağan kar için ikinci temizliği yapıyor. Uzun yıllar aradan sonra Erzurum'da metrekareye rekor seviyede kar yağışı yaşanmıştı. Belediye ekipleri, karın ardından günler süren kar çalışmalarını yaparak trafiğin akışını sağlamışlardı. İlk temizlik çalışmasının ardından bu defa çatılardan aşağı inen kar, insan ve araçlar için sorun oluşturmuştu. Yakutiye Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, ikinci defa sokaklarda çalışma başlattılar.

Apartman bahçeleri temizleniyor

Çatılardan akan karların temizlenmesi için çalışma başlatan Fen İşleri Karla Mücadele ekiplerine Belediye Başkanı Ali Korkut, apartmanlara ait olan bahçe ve ortak alanlarında kar çalışmasına eklenmesi talimatını verdi. Fen İşleri ekipleri kar çalışmalarını yaptıkları bölgelerde apartman ortak alanlarına yığılan karları da temizliyor. - ERZURUM

Yakutiye Belediyesi, Erzurum Merkez, Güncel

Kaynak: İHA

18.01.2020 08:43:42