Haber, Son Dakika, Haberler

Yalova'da toplu taşıma araçlarında "güvenli mesafe" denetimi

İçişleri Bakanlığınca yayımlanan genelgeyle koronavirüs tedbirleri kapsamında, Yalova'da şehir içi çalışan toplu taşıma araçlarında yolcu sayısının yarıya indirilmesi ve yolcuların güvenli mesafede oturmasına yönelik denetim ile bilgilendirme çalışması yapıldı.

26.03.2020 16:26 | Son Güncelleme: 26.03.2020 16:26
Yalova'da toplu taşıma araçlarında
İçişleri Bakanlığınca yayımlanan genelgeyle koronavirüs tedbirleri kapsamında, Yalova 'da şehir içi çalışan toplu taşıma araçlarında yolcu sayısının yarıya indirilmesi ve yolcuların güvenli mesafede oturmasına yönelik denetim ile bilgilendirme çalışması yapıldı.

Yalova Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı'ndaki denetimle hem yolcuları hem de sürücüleri uyardı.
Ekipler, araçlara oturma düzeniyle ilgili hazırlanan broşürleri yapıştırdı.
Polis memuru Ercan Şirin, gazetecilere yaptığı açıklamada, toplum sağlığını koruma çalışması yürüttüklerini söyledi.
Şirin, "Taksiler ve yolcu taşıyan minibüsleri durdurup sürücüleri ve yolcuları bu şekilde bilgilendiriyoruz. Oturma düzeninden yolculara bahsederek toplum sağlığını korumak amacıyla birbirilerine en uzak mesafede olmalarını sağlıyoruz." dedi.
Öte yandan, gün boyu 65 yaş üstü vatandaşlara polis araçlarından anonslar yapılarak evlerinden çıkmamaları yönünde uyarıda bulunuldu.

Kaynak: AA

Abone Ol:
Google'da Takip Et
Paylaş:
Facebook'ta Paylaş!
Twitter'da Paylaş!
Whatsapp'da Paylaş!
Haberler ›› Güncel ››Yalova'da toplu taşıma araçlarında 'güvenli mesafe' denetimi - Haberler