Yangında küle dönen evdeki iki Kur'an-ı Kerim'e hiçbir şey olmadı

Kastamonu Devrekani'de geçtiğimiz gün çıkan yangında bir ev, bir ahır ve bir samanlık kül oldu. Yangın sonrasında evdeki eşyalar dışarıya çıkarılırken iki Kur'an-ı Kerim'in yanmaması büyük bir şaşkınlıkla karşılandı.

14.02.2020 14:38 | Son Güncelleme: 14.02.2020 14:58

Kastamonun'nun ilçesinde geçtiğimiz günlerde çıkan yangında bir ev yanındaki ahır ve samanlıkla birlikte komple yanarken evdeki Kur'an-ı Kerimler ise yanmadı.

EV, AHIR, SAMANLIK KÜLE DÖNDÜ

Devrekani ilçesi Kurtşeyh Mahallesi'nde ikamet eden Hamdi ve Taliha Emiroğlu çiftine ait iki katlı evde geçtiğimiz günlerde yangın çıkmış, yangında 1 ev, 1 ahır ve 1 samanlık tamamen yanarak küle dönmüştü.

KUR'AN-I KERİMLER ZARAR GÖRMEDİ

Yangın sonrasında enkaz kaldırma çalışması başlatıldı. Enkaz kaldırma çalışmaları sırasında ekipler, yanmamış halde iki adet Kur'an-ı Kerim buldu. Bulunan Kur'an-ı Kerimlerin yangında zarar görmediği tespit edildi.

"YÜCE ALLAH HER ŞEYE MUKTEDİR"

Bu durumu Devrekani Belediye Başkanı Engin Altıkulaç, sosyal medya hesabından paylaştı. Altıkulaç paylaşımında, "İlçemizde Salı günü çıkan büyük yangında, yangın çıkan ve tamamen yanan evin içerisinden yangın yeri temizleme çalışmaları esnasında her şeyin yanmasına rağmen 2 adet Kuran'ı Kerim'e hiçbir şey olmadığına şahit olduk. Yüce Allah her şeye muktedir" dedi.

Yangında küle dönen evdeki iki Kur'an-ı Kerim'e hiçbir şey olmadı

Devrekani, 3. Sayfa, Yaşam

Kaynak: İHA


HABER YORUMLARI (29)
KARA:Bunu ülkemizdeki imansızlara gösterinde, bir şeyleri anlasınlar artık. Tek din vardır o da İSLAMİYET
FANİ:Yüce Allah herşeye Kadirdir.İnanmayanlar ateş sizi çağırıyor!
POYRAZ:ALEMLERİN RABBİ ÇANABI HAKKIN KELAMIDIR O KORUNAN YÜÇE KİTAPTIR ÇÜNKÜ YÜÇE ALLAHIN BİZ KULLARINA GÖNDERDİYİ EZELİ VE EBEDİ İLMİNDEN YANSIYAN BİR KİTAPTIR KURANIN DEYERİ ÇOK DEYERLİDİR İNANALAR İÇİN. . . . . . . . . . . . . . . . . . .
MİŞO:O kutsal bi kitap yanmaz tabii cahiller n zaman iman edeceksiniz ALLAHAniye ortak kosuyursunuz bunun hesabi var vallahi sizi kimse kurtaramaz rabbinize dönün daha erken donun azrail gelmeden yoksa cok siddetli bi ölum azabi sizi yakalayacaktir ve diyeceksiniz ki bizi dunyayatekrar gonder rabbim sana kulluk ederiz ama is isten gecmis olur sonpismanlik fayda etmez
SİNOPLU:ıcımızde ne kadar cok yahudı varya ınanmak bıle ıstemıyorlar yanmadına
İÇ SES:Gördük geçen gün Elazığdaki yıkıntının arasından çıkan mucizeyi yav he he darma duman olmuştu.
İ:KARAOĞLAN:seninki Müslüman mahallesinde salyangoz satmak ataist herif
ALLAH BİLİR:Elazığda eceli gelen öldü enkaz altından çıkan bebeklerin çoğu yaşıyordu demekki günahsız bebekleri Allah korudu siz hala Allah a şirk koşup başıma niye böyle felaketler geliyor diye ağlayın Allah bir müsibet veriyorsa ders alalım diyedir siz dua edin bazıları günahını bu dünyada çeker hesap öteki tarafa kalsa daha ağır ödenir
ESAT:Yakmayan Allah yakmaz. İnanan inanır inanmayan inanmaz, Allah vardır ve birdir.
AĞIRABİ:YA REZZAK YA ALLAH. . . . . . . . . . . . . . . . .
Tüm 29 yorumu okumak için tıklayın
22.02.2020 08:00:44