Yazıcıoğlu'ndan "Teröristlere Genel Af" Taleplerine Sert Tepki

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı ve Sivas Milletvekili Muhsin Yazıcıoğlu, Terörle Mücadele Konusunda Genel Af Çıkarılmasının 'Eşkıyayı Meşrulaştırma ve Terör Örgütünü Onore Etme Çabası' Anlamına Geleceğini Söyledi.

21.11.2007 10:29 | Son Güncelleme: 21.11.2007 10:29Yazıcıoğlu'ndan
Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı ve Sivas Milletvekili Muhsin Yazıcıoğlu, terörle mücadele konusunda genel af çıkarılmasının 'eşkıyayı meşrulaştırma ve terör örgütünü onore etme çabası' anlamına geleceğini söyledi.

BBP lideri Yazıcıoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, "Sırtında eşkıya elbisesi, elinde tüfeğiyle devletle muhatap olmak isteyenlere müsamaha gösteremeyiz" dedi. Şartsız af istemenin terör örgütünün devlete "teslim ol" çağrısı anlamına geleceğini söyleyen Yazıcıoğlu, "Ancak devlet eşkıyaya teslim ol çağrısı yapar. Teslim olduğunu gördükten sonra da adaletiyle muamele eder. Ben teröre devam edeceğim, karakolları basacağım, mayın döşeyeceğim, silah kullanacağım, ama devlet bana şartsız af çıkaracak demek

hadsizliktir. Devlete teslim ol çağrısı yapmaktır. Bunu eşkıya adına yapanlar da var. Buradaki üslup, devlete teslim ol çağrısıdır. Eşkıyayı meşrulaştırma ve terör örgütünü onore etme çabasıdır. Bu anlayışla bir yere varmak mümkün değildir" ifadelerini kullandı.

Kimsenin kalkınma projelerinden bahsetmediğine dikkat çekerek bugün Güneydoğu'da yaşanan açlığın, yoksulluğun, işsizliğin, göçün sebebinin terör olduğuna işaret eden Yazıcıoğlu, "Neden kimse 'GAP projesini ne zaman tamamlayacağız' diye sormuyor? Niçin kalkınma projelerini konuşmuyoruz? Yöreden milletvekili seçilenler, hiçbir zaman GAP projesini ve işsizliği gündeme taşımadılar. Bazıları terör örgütü sözcüsü gibi davranıyor" değerlendirmesinde bulundu.

(YZE-MAY-NÇ-Y)


Kaynak: İHA

22.02.2020 16:57:31