Yee Kaliforniya Üniversitesinde Türkiye'yi Anlattı

Kaliforniya Üniversitesi Irvine Kampüsü'nde uluslararası eğitim haftası kapsamında düzenlenen "Kültürel Diplomaside Küresel Yaklaşımlar" isimli sempozyuma Türkiye'yi temsilen Yunus Emre Enstitüsü (YEE) Washington DC temsilcileri katıldı.

16.11.2017 11:47 | Son Güncelleme: 16.11.2017 11:47Yee Kaliforniya Üniversitesinde Türkiye'yi Anlattı
Kaliforniya Üniversitesi Irvine Kampüsü'nde uluslararası eğitim haftası kapsamında düzenlenen "Kültürel Diplomaside Küresel Yaklaşımlar" isimli sempozyuma 'yi temsilen Yunus Emre Enstitüsü (YEE) DC temsilcileri katıldı.

Türkiye'nin yanı sıra İtalyan Kültür Enstitüsü ve Japon Vakfının da katıldığı programda kültürel diplomasinin önemi ve geleceği konuşuldu.

Türkiye'yi temsilen "Kültürel Diplomaside Küresel Yaklaşımlar" sempozyumuna katılan YEE yetkilileri, enstitünün kültürel diplomasi kapsamında dünya genelinde yaptığı çalışmaların yanı sıra Türkiye'nin son dönemde insani yardım alanında gösterdiği başarılı çalışmalara dair örnekleri de katılımcılarla paylaştı.

Program boyunca YEE Washington Ofisi Müdürü Halid Bulut, Türk-Amerikan ilişkilerinde kültürel diplomasi ve Yunus Emre Enstitüsünün önemine dair açıklamalarda bulundu. Bulut, YEE ile üniversite arasında gelecek dönemde gerçekleştirilecek kültürel faaliyetlerle Türk kültürünün ABD'nin batı yakasında da tanıtılmasına katkı sağlanacağını belirtti.

Ayrıca programa katılan öğrencilere "Yunus Emre Enstitüsü Türkçe Yaz Okulu" programının tanıtımı yapılarak, Türk kahvesi ve lokumu ikram edildi.

Kaliforniya Üniversitesi, Washington, Türkiye, Politika, Güncel

Kaynak: AA

23.02.2020 21:36:43