Yeni Eğitim Öğretim Yılının Açılışı

Samsun'da, 2016-2017 eğitim öğretim yılının başlaması dolayısıyla tören düzenlendi.

19.09.2016 16:16 Yeni Eğitim Öğretim Yılının Açılışı
Samsun'da, 2016-2017 eğitim öğretim yılının başlaması dolayısıyla tören düzenlendi.


Samsun'da 2016-2017 eğitim ve öğretim yılının başlama töreni, hayırsever işadamı Ahmet Ersoy tarafından Terme ilçesinde yaptırılan ve adı verilen 24 derslikli ilkokulun açılışıyla yapıldı.

Samsun Valisi İbrahim Şahin, törende yaptığı konuşmada, öğrencilere her alanda kendilerini yetiştirmelerini tavsiye ederek, "Değerli öğrencilerimiz kendisini sadece ders kitaplarına bağlamayın bunlarında da dışına çıkın kendinizi olabildiğince geliştirin. Bunları yaparsak başarılı olabilirsiniz yoksa sıradan öğrenci olur. Öyle bir iş seçeceğiz ki mezun olduktan sonra sadece Türkiye'ye değil dünyaya faydalı olacağız. Alanınızda lider olacaksınız" dedi.

Öğrencilere uyarılarda da bulunan Şahin, okul çevrelerinde dikkat çeken yabancıları, öğretmenlerine ve ailelerine bildirmelerini istedi.

Eğitim altyapısında AB kalitesi

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Muammer Yıldız ise okulun yapımını üstlenen hayırsever işadamı Ersoy'a teşekkür etti.

Milli Eğitim Bakanlığı'nın en öncelikli konusunun eğitim kalitesinin artırılması olduğunu dile getirerek, "Eğitimin kalitesinin artırılması için altyapı çalışmalarını en iyi şekilde sürdürüyoruz. Bakanlık olarak derslik sayısı bakımından AB ülkelerini aratmayacak, onların ortalamalarının altında düşmeyeceğiz. Güneydoğu Anadolu Bölgesi ve İstanbul, eğitim yatırımları tarafından öncelikli bölgelerimiz. Bu hedeflerimizin yakalanması için yine hayırseverlerimize görevler düşüyor." dedi.

Törende, öğrenciler tarafından halk oyunları gösterisi sunuldu.

Vali Şahin ve beraberindekiler, okul açılışının ardından öğrencilere boya kalemi dağıttı.

İbrahim Şahin, Ahmet Ersoy, Samsun, Terme, Politika, Güncel

Kaynak: AA