Trabzonspor'u, Yeni Hocaya Kadar Hami Mandıralı Çalıştıracak

Trabzonspor yönetimi, yeni teknik adam gelene kadar takımı Yardımcı Antrenör Hami Mandıralı'ya teslim etti.

Trabzonspor'u, Yeni Hocaya Kadar Hami Mandıralı Çalıştıracak
10.02.2014 18:08 | Son Güncelleme: 10.02.2014 18:36

Trabzonspor yönetimi, Mustafa Reşit Akçay'dan boşalan teknik direktörlük görevine getireceği isim için arayışlara başladı. Yönetim, yeni teknik adam gelene kadar da takımı yardımcı antrenör Hami Mandıralı'ya teslim etti.

Trabzonspor'da, Mustafa Akçay ile yolların ayrılmasının ardından medyada birçok isim bordo-mavili kulüple anılmaya başlandı. Başta Vahid Halilhodziç, Yılmaz Vural ve Abdullah Avcı gibi isimlerin gündeme gelmesi üzerine de bordo-mavili kulüpten bir açıklama yapıldı. Medyada adı geçen isimlerle hiçbir görüşmenin yapılmadığı kaydedilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi: "Gün içinde birçok medya kuruluşunda kulübümüzün teknik direktörlüğü konusunda yanlış ve asılsız haberler yapıldığını görmekteyiz. Şu ana kadar adı geçen yerli, yabancı hiçbir teknik direktör ile kulübümüzün bir görüşmesi olmamıştır. Yönetim kurulumuz, en kısa zamanda Trabzonspor'u hedefine ulaştıracak bir teknik direktörle anlaşma sağlayacak ve bunu kamuoyuna açıklayacaktır.


Takım Hami Mandıralı'ya emanet

Bordo-mavili yönetimin, yeni teknik direktör ile anlaşma yapılana kadar takımı yardımcı antrenör Hami Mandıralı'nın çalıştırmasını isteyeceği öğrenildi. Antrenör arayışlarına hemen başlayan yönetimin, yabancı teknik adamla temasa geçtiği öğrenildi. İsmi sır gibi saklanan bu önemli isimle birkaç gün içerisinde anlaşma sağlanacağı belirtiliyor.


Mustafa Akçay: Üzülerek ayrıldım

Bu arada Trabzonspor'daki görevinden istifa eden teknik direktör Mustafa Reşit Akçay, sadakat ve tutku ile yararlı olmaya çalıştığı görevinden oluşan gereklilikler nedeniyle üzülerek ayrıldığını belirtti. Akçay, bordo-mavili kulübün sitesinden yaptığı açıklamada, "Trabzonspor kulübü teknik direktörlüğü görevimden ayrılmış bulunmaktayım. Görev süresi içinde bana destek veren ve güvenen herkese teşekkür ederim. Özellikle ulusal ve yerel basından koşulsuz güven duyan tüm medya mensuplarına ayrıca teşekkür ediyorum. Futbolcu arkadaşlarıma, kaptan Onur, Olcan ve Mustafa'nın şahsında teşekkür ediyorum. Onların karakterleri geleceğin daha iyi olmasına katkı yapacaktır. Buna yürekten inanıyorum. İş arkadaşlarıma, kulüp çalışanlarına ve teknik kadrodaki arkadaşlarıma teşekkür ediyorum." dedi. Sadakat ve tutku ile yararlı olmaya çalıştığı görevinden oluşan gereklilikler nedeniyle üzülerek ayrıldığını vurgulayan deneyimli teknik adam, açıklamasını şöyle bitirdi: "Bundan sonra Sayın Başkanımıza, Yönetim Kurulumuza ve camiamıza sonsuz başarılar diliyorum. Allah tüm Trabzonsporluların ve insanlarımızın yardımcısı olsun."

Kaynak: EuroSport.com