15 Mart 2019, 22:58

Yeni Zelanda'daki Terör Saldırısını Öven Ekşi Sözlük Yazarı Hakkında İnceleme Başlatıldı

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Yeni Zelanda'da 49 kişinin öldüğü terör saldırısını öven Ekşi Sözlük yazarı hakkında inceleme başlatıldı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın; Yeni Zelanda'nın Güney Adası'ndaki Christchurch'ün Hagley Park bölgesindeki Al Noor Camisi ve Linwood'daki camiye cuma namazı esnasında gerçekleştirilen ve 49 kişinin şehid olduğu terör saldırısı öven Ekşi Sözlük yazarı hakkında inceleme başlattığı bildirildi.

BAŞSAVCILIK, TERÖR SALDIRISINI ÖVEN EKŞİ SÖZLÜK YAZARI HAKKINDA İNCELEME BAŞLATTI

Ekşi Sözlük'te terör saldırısının hemen ardından açılan "Yeni Zelanda'da camiye saldırı" isimli başlığa yazı yazan, Mukemmeligindayanilmazhafifligi rumuzlu kullanıcı, "Videoyu izlerken keşke Türkiye'ye gelip bu cuma günü camiileri temizlese diye iç geçirdim" diyerek bu katliama destek vermişti.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın; terör saldırısını öven Ekşi Sözlük yazarı Mukemmeligindayanilmazhafifligi rumuzlu kullanıcı hakkında inceleme başlattığı öğrenildi.

"ENTRY'İ YAZAN KULLANICININ HESABI İSE NEFRET SÖYLEMİ SEBEBİYLE KAPATILMIŞTIR"

Ekşi Sözlük, sosyal paylaşım sitesi Twitter'daki şahsi hesabından terör saldırısını öven kullanıcısının hesabının nefret söylemi sebebiyle kapatıldığını açıklamıştı.

Ekşi Sözlük tarafından yapılan açıklamada; "Yeni Zelanda'da camiye saldırı başlığına yazılan kabul edilemez bahse konu entry, birkaç dakika içerisinde fark edilerek aynı dakikalar içerisinde silinmiş, entry'i yazan kullanıcının hesabı ise nefret söylemi sebebiyle kapatılmıştır. Konuyla ilgili emniyet birimleri tarafımızla iletişime geçmiştir, yasal süreç işlemektedir" denildi.

Başsavcı, Yeni Zelanda, 3. Sayfa, Güncel


YORUMLAR (60)
NİL: merak etmeyin serbest birakilir
FERRUH AMCA: bunlara fazla özgürlük tanındı ipleri gevşeyince türk topraklarının islam beldeleri olduğunu unuttular ..suç bizde
TEK YUREK: BIZLERDE GURBETTE YASIYORUZ AMA HICBIRZAMAN YASADIGIMIZ EKMEGINI YEDIGIMIZ ULKEYE HAINLIK BESLEMEDIK COK UZULDUGUMUZ OLDU AMA BU BIZIM YAPIMIZDA HAKSIZLIGA DUR DEDIK BUBIZIM KANIMIZDA AMA HIC BIR ZAMAN ZALIMI ALKISLAMADIK NANKORLUK YAPMADIK BIZIM IKINCI VATANIMIZ MILLETIMIZ OLDU EZILDIK AMA HICBIRZAMAN KAFAMIZI EYMEDIK HICBIR DINLE DILLE ALAY ETMEDIK AMA HICBIR ZAMAN BIZLER IBADET HANEMIZDE BU KATLIYAMI HAK ETMEDIK HERSEYE SABRETTIK YARADANIN ADIYLA AMA BU KATLIYAMA ARTIK DUR DEMELIYIZ
MURAT MERT: şimdi gitsin cezaevinin dayanılmaz ağırlığında yaşasın embesil. Bu nasıl bir ruh halidir ki kendi ülkesinde kendi milletine ve ülkesinin dinine bu derece nefret edilir? Zavallı beyinsiz kalkmış ekşi sözlükte nefret yazısı yazmış . Beyinsiz diyorum çünkü bundan ceza evine gireceğini hala anlayamamış aptal.
BABA VANGA: İşidin Yaptığı saldırıları övenm yere göğe koyamanyan insanlara niye hic birşey yapılmadı terörün dini dili ırkı olmaz
Tüm 60 yorumu okumak için tıklayın