15 Mart 2019, 09:39

Yeni Zelanda'yı Kana Bulayan Saldırganın Kullandığı Silahlarda Dikkat Çeken Osmanlı Detayı

Yeni Zelanda'da katliam yapan caninin silahlarının üzerinde, daha önce dünyanın başka bölgelerinde Müslümanlara saldırı düzenleyenlerin isimlerinin yer alması dikkat çekti. Şarjörlerden birinde ise Kosova Savaşı'nda Sultan Murat'ı şehit eden Miloş Obiliç yazıyor.

Yeni Zelanda'nın Christchurch kentindeki iki camiye cuma namazı sırasında yapılan saldırıda ölenlerin sayısı 49'a yükselirken, kan donduran olayda caninin silahlarıyla ilgili ortaya çıkan detay dikkat çekti.

Adının Breton Tarrant olduğu iddia edilen saldırgan, saldırıyı sosyal medyadan canlı yayınlayarak katliam görüntülerini paylaştı. Facebook kısa süre içinde videoyu yayından kaldırdı. Bretton Tarrant isimli sosyal medya hesabından saldırıdan önce paylaşılan silah fotoğraflarında, daha önce dünyanın başka bölgelerinde Müslümanlara saldırı düzenleyenlerin isimlerinin yer aldığı görüldü.

SULTAN MURAT'I ŞEHİT EDEN OBİLİÇ'İN İSMİ KİRİL ALFABESİYLE YAZILMIŞ

Şarjörlerden birinin üzerinde Kiril alfabesiyle Miloş Obiliç yazması dikkat çekti. Miloş Obiliç, Kosova Savaşı'nda Sultan Murat'ı şehit eden Sırp olarak biliniyor.

KATLİAM SONRASI HESABI KAPATILDI

Bu arada katliamı yapan ve silahların görsellerini paylaşan Brenton Tarrant'ın Twitter hesabı kapatıldı.

NE OLMUŞTU?

Yeni Zelanda'da camiye silahlı saldırı düzenlendi. Saldırıda 49 kişi yaşamını yitirirken 20'si ağır 48 kişi de yaralandı. Kentin Hagley Park bölgesindeki Al Noor Camisi içerisine silahlı saldırganlarca ateş açıldı. Saldırı esnasında camide, cuma namazı için 200 kişinin bulunduğu belirtildi.

Yeni Zelanda, 3. Sayfa, Dünya, Güncel
Kaynak: DHAYORUMLAR (6)
ADINIZI YAZIN: ALLAHU EKBER ELHAMDÜLİLAH MÜSLÜMANIZ bu caniyi ALLAH BİLDİĞİ GİBİ YAPSIN
BEHCET IRMAK: Dinle alay eden, ayırımcılık yapan, ırkçılığı öven kim varsa derhal soruşturma açılsın!
AHMET: Tam da bu saldırı Çanakkale deniz zaferimizin yıldönümüne denk gelmesi biraz düşündürücü yani ülkemize anma etkinliklerine gelecek bu anzak kafirleri onlara tepki göstermeliyiz lanetlemeliyiz.Allah kahretsin bu ve benzeri teröristleri. Rabbim Müslümanlara güç ve sabır versin
BIRAKIN GELSİN.: İstanbulu, Türkiye yi bilmeden atıp tutmuş cahil.
HASAN: suudi arabistan veya petrol zengini müslüman ülkelerden ses çıkıyor mu hepsi fıssss amerikan uşakları