13 Ağustos 2017, 13:50

Yeşilçam'ın Usta Oyuncusu Kuzey Vargın, Hayatını Kaybetti

Yeşilçam'ın usta oyuncularından 74 yaşındaki Kuzey Vargın, yüksek tansiyona bağlı rahatsızlığı nedeniyle tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.

74 yaşındaki ünlü sanatçı  Kuzey Vargın yüksek tansiyona bağlı yaşadığı rahatsızlık nedeniyle  Marmaris Hastanesi'ne gitmiş ardından da yoğun bakıma alınmıştı. Yaklaşık 1,5 aydır yoğun bakımda olan  Kuzey Vargın'ın damadı Barış Yamak "Bu sabah itibariyle vefat etti. Cenazesi  Marmaris'ten  İstanbul'a getirilecek. Perşembe günü  Levent Camii'nde kılınacak cenaze namazıyla kendisini uğurlayacağız ama henüz öğle mi ikindi mi belli değil" diye konuştu.

MARMARİS'TE TEDAVİ ALTINA ALINMIŞTI

Kuzey Vargın, 2014 yılında yüksek tansiyona bağlı yaşadığı rahatsızlığın ardından,  Marmaris'teki özel bir hastanede tedavi altına alınmış, zaman zaman bilinç kaybı yaşadığı öğrenilmiş ve sonra sağlığına kavuşarak taburcu edilmişti.


YÜRÜMEKTE ZORLUK ÇEKİYORDU

2015 yılında ise, Parkinson hastalığı şikayetiyle yine  Muğla'nın  Marmaris ilçesinde özel bir hastanede tedavi altına alınmıştı. Yürümede zorluk çeken Vargın, fizik tedavisi almaya başlamıştı.

KUZEY VARGIN KİMDİR?

Kuzey Vargın (d. 15 Haziran 1940,  İstanbul), Türk sinema oyuncusu.
Yeşilçam'd 1960'lı yıllarda jön olarak başladığı kariyerini ilerleyen dönemde ağırlıklı olarak kötü adamların oluşturduğu karakter rolleri ile sürdürmüştür. Kariyerinin ilk döneminde 1965 yapımı Yasak Sokaklar, Çılgın Gençlik, Ağlayan Kadın gibi filmlerde rol almıştır. Televizyonda sık gösterilen eserlerden Bir Dağ Masalı filminde Lale'yi aldatan nişanlısı Ekrem, Seni Sevmek Kaderim filminde entrikacı Bülent vs. rollerini oynamıştır. Sert bir yüz ifadesine sahiptir, bunun sayesinde karakter oyuncusu olmuştur. Eski jön günleri geride kalmış olsa da Türk sineması yepyeni karakter kazanmıştır.  Kartal Tibet'den sonra  Karaoğlan'ı canlandırmıştır. En son olarak  Kurtlar Vadisi Pusu dizisinde "Âdil Eşrefoğlu" karakteri ile İhtiyarlar Heyeti Başkanı rolünü başarı ile yerine getirmiştiri. Dizide  Doğu Eşrefoğlu'nun kardeşidir.

Levent Camii,İstanbul,Marmaris,Kuzey Vargın
13 Ağustos 2017 Pazar 13:50YORUMLAR