27.09.2018 11:57

Yılın Çok Konuşulan Etkinliklerinden "Fizy İstanbul Müzik Haftası" Festivali 210 Bin Kişiyi Ağırladı

Yılın Çok Konuşulan Etkinliklerinden "Fizy İstanbul Müzik Haftası" Festivali 210 Bin Kişiyi Ağırladı

Dijital müzik platformu fizy öncülüğünde gerçekleştirilen Fizy İstanbul Müzik Haftası'nda fizy uygulaması üzerinden 12 saat yayın yapılırken, konserleri 210 bin kişi canlı izledi. Yıldızlar geçidinin yaşandığı festivalde dünyaca ünlü müzisyenler de yer aldı.

Dijital müzik platformu fizy öncülüğünde gerçekleştirilen fizy İstanbul Müzik Haftası'nda fizy uygulaması üzerinden 12 saat yayın yapılırken, konserleri 210 bin kişi canlı izledi. 6 gün gündüzden geceye sınırsız müzikle dolu festivalde, 25 bin kişi konser ve panelleri Zorlu PSM'de yerinde izledi.

FİZY İSTANBUL MÜZİK HAFTASI ZORLU PSM'DE GERÇEKLEŞTİ

Yenilikçi teknolojilerle Türkiye'de dijital müziğin kurallarını yeniden yazan fizy, yılın en çok konuşulan etkinlilkerinden birine imza attı. Fizy İstanbul Müzik Haftası; Atlantis Yapım, Zorlu Performans Sanatları Merkezi ve SM Production Group organizasyonuyla, fizy ana sponsorluğunda Zorlu PSM'de gerçekleşti. fizy kullanıcıları, festivali eş zamanlı olarak cep telefonlarından izleme imkanı buldu.

300 MÜZİSYEN VE 47 PANELİST AĞIRLANDI

Fizy İstanbul Müzik Haftası, altı gün boyunca birbirinden renkli etkinliklere, efsane müzisyenlere ve genç sanatçılara, ilham veren paneller ve söyleşilere, imza günlerine ev sahipliği yaptı. 'Müzikten daha fazlası' sloganıyla yola çıkan festivalde,300 müzisyen ve 47 panelist ağırlandı, 5 farklı sahnede 36 konser, 13 panel ve 5 imza günü organize edildi.

USTA MÜZİSYENLER AYNI SAHNEDE BULUŞTU

MFÖ, Athena, Bülent Ortaçgil, Teoman, Şebnem Ferah, Kenan Doğulu, Selda Bağcan, Nil Karaibrahimgil, Mor ve Ötesi ve Gripin gibi yerli sahnenin usta müzisyenlerini aynı sahnede buluşturan etkinliği, fizy uygulamasından da 210 bin kişi canlı izledi. 6 gün boyunca fizy uygulamasından toplam 12 saat canlı yayın yapıldı.

55 BİN 231 KİŞİ MOBİL CİHAZLAR ÜZERİNDEN CANLI İZLEDİ

Fizy uygulamasında, festivalin en kalabalık günü Pazar oldu. Alper Ersözer, Simge Sağın, Gökcan Sanlıman, Gripin ve Ediz'in sahne aldığı son günü 55 bin 231 kişi mobil cihazlar üzerinden canlı izledi.

FESTİVALDE YILDIZLAR GEÇİDİ

25 bin müzikseverin katıldığı festival boyunca Zorlu PSM'de adeta yıldızlar geçidi vardı. MFÖ, Athena, Bülent Ortaçgil, Teoman, Şebnem Ferah, Kenan Doğulu, Selda Bağcan, Nil Karaibrahimgil, mor ve ötesi ve Gripin gibi yerli sahnenin efsane müzisyenlerinden Kalben, Edis, Ece Seçkin, Alper Erözer gibi genç yıldızlara birçok isim sevenleriyle buluştu.

DÜNYACA ÜNLÜ KONUKLAR DA YER ALDI

Festivalin dünyaca ünlü konukları arasında 25. yıl konserleriyle Kruder & Dorfmeister ve Norveçli müzisyen Erlend Øye & La Comitiva yer aldı.

"FİZY MÜZİK ÖDÜLLERİ" SAHİPLERİNİ BULDU

Fizy İstanbul Müzik Haftası kapsamında Türkiye'nin ilk dijital müzik ödülleri olan "Fizy Müzik Ödülleri" de Turkcell Sahnesi'nde düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

İstanbul, Güncel