13 Mart 2018, 09:49

Yolu Uzattığı için Kendisiyle Tartışan Yolcuyu Bıçaklayan Taksicinin 1,5 Yıl Hapsi İsteniyor

Yolu Uzattığı için Kendisiyle Tartışan Yolcuyu Bıçaklayan Taksicinin 1,5 Yıl Hapsi İsteniyor

Taksi şoförü, yolu uzattığı için yolcularla tartıştı. Olay kavgaya dönüştü, şoför bıçakla saldırdığı yolcuyu yaraladı. Savcılık, şoför hakkında 1,5 yıla kadar hapis talebiyle dava açtı.

İstanbul Yenikapı'dan aldığı yolcuları  Kasımpaşa üzerinden Şişli'ye götüren taksici Şeyhmuz K. ile yolcular Zafer İ. ve ablası Nilgün İ. tartıştı. Şeyhmuz K., bıçakla saldırdığı Zafer İ.'yi yaraladı. Taksi şoförü için savcılık iddianamesini tamamladı.

TAKSİCİ YOLU UZATTI

 İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından açılan davaya konu olay, iddiaya göre şöyle gelişti: Yenikapı'dan taksi çeviren Zafer İ. ve ablası Nilgün İ., Şişli'ye gitmek üzere araca bindi. Şoför Şeyhmus K., yolu uzatıp Zafer İ. ve ablasını Kasımpaşa bölgesinden dolaştırarak Şişli'ye götürdü.

"ÖZEL ŞOFÖRÜNÜZ DEĞİLİM" DEYİP ARAÇTAN İNDİRDİ

Ancak Nilgün İ.'nin tepki gösterdiği taksi şoförü Şeyhmus K., aracını Abide-i Hürriyet Caddesi üzerinde kenara çekip "Ben sizin özel şoförünüz değilim. İnin, sizi götürmek istemiyorum" dedi.

TAKSİ ÜCRETİNİ İSTEDİ

Araçtan inen Zafer İ., taksi şoförü ücreti isteyince "Bu kadar olaydan sonra bir de para mı istiyorsun?" dedi. Araya abla Nilgün İ. girdi ve tartışmayı bitirmek için ücreti ödedi.

POŞETLERİ VE ÇANTAYI ATIP ÇEKİŞTİRİP FIRLATTI

 Habertürk gazetesinde yer alan habere göre taksi şoförünün araç içinde Nilgün İ.'nin çantası ve elinde bulunan poşetlere elini atıp çekiştirmesi üzerine sinirlenen Zafer İ., aracın kapısına vurdu.

TAKSİCİ BIÇAKLA SALDIRDI

Taksi şoförü buna bıçak çekip Zafer İ.'ye saldırarak yanıt verdi, olay kavgaya dönüştü. Zafer İ.'nin başından hafif şekilde yaralandığı, aracın da arka camının kırıldığı olay, polis müdahalesiyle bitti.

YOLCULAR ŞİKAYETÇİ OLDU

Hastanedeki tedavisinin ardından Zafer İ., taksi şoförü Şehmus K.'dan şikâyetçi oldu. Şeyhmus K. ise Zafer İ.'nin ablasıyla birlikte kendisine saldırdığını, bıçağı kendisini korumak için kullandığını savundu.

1,5 YIL HAPİS İSTEMİYLE DAVA AÇILDI

Olayla ilgili savcılığın hazırladığı iddianameye giren  Adli Tıp Kurumu raporunda, Zafer İ.'nin yaralanmasının basit tıbbi müdahale ile giderilebilecek ölçüde hafif olduğu belirtildi. Savcılık, şüpheli taksi şoförü Şeyhmus K. hakkında "silahla kasten basit yaralama" suçundan 6 aydan 1,5 yıla kadar hapis talebiyle dava açtı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı,Şişli,Kasımpaşa
13 Mart 2018 Salı 09:49YORUMLAR (64)
KİVANC: 1.5 yıl mı? En az 19 yıl olmasi lazim en az 19
HARAMYER TAKSİCİLER: İstanbulda taksicilerin iyisi yok hepsi yolu uzatır eşkiyalık yapar esrar ve türevlerini kullanır istisnasız iyisi yok vardiene inanmıyorum hiç rastlamadım uber dalgası ne bilmem taksi kullanmak zorunda kaldığımda gideceğim yeri söylerim aşşa yukarı şu kadar km derim taksimetre actırmam hakkı neyse söylerim şu parayagötürürsen gidelim genelde kabul ediyorlar ve daha seri daha kestirme gidiyorlar
HM: taksicileri severim aralarında gerçekten çok dürüst olan hakkıyla kazananı var fakat bu kadar olaydan sonra bırakında yatsın belki aklı başına gelir
JAMES: Uber gelsinde akılları başlarına gelsin yok öyle tekelcilik artislik mafyalık bıktık artık bu tür taksicilerden.
HAKAN: taksilerde masum degil piyasada iş bulamayan meslegi olmayan sıkıntılı tipler
Tüm 64 yorumu okumak için tıklayın