Yunanistan'da fırtına felaketi: 6 ölü, 108 yaralı

Yunanistan'da sağanak, dolu ve fırtına nedeniyle 2'si çocuk 6 turist hayatını kaybetti. Fırtınada 4'ü ağır 108 kişi de yaralandı.

11.07.2019 08:26

Yunanistan Halkidiki'de etkili olan sağanak, dolu ve fırtına nedeniyle 2'si çocuk 6 turistin hayatını kaybettiği bildirildi. Fırtına sonucunda 4'ü ağır 108 kişi yaralandı.

Yunanistan devlet televizyonu ERT'nin aktardığı bilgilere göre, ülkenin kuzeyini vuran ve özellikle turizm bölgesi Halkidiki'de etkili olan fırtına, can ve mal kayıplarına neden oldu.

6 TURİST ÖLDÜ

Selanik yakınları çevresinde yaşanan fırtınada ikisi çocuk 6 kişi yaşamını yitirdi. Ölenlerin tamamının Çekya, Romanya ve Rusya'dan gelen turistler olduğu belirtildi. Öte yandan, 4'ü ağır olmak üzere 108 kişinin de yaralandığı bildirildi.

BAKAN'DAN AÇIKLAMA

Bölgede olağanüstü hal ilan edilirken, çok sayıda itfaiye ve sivil savunma ekibi bölgeye sevk edildi.

Yeni Kamu Güvenliği Bakanı Mihalis Hrisohoidis, hayatını kaybedenler için başsağlığı dilerken, "Bölgede sel değil ağaçları deviren şiddetli rüzgar ve fırtına vardı. İnsanların ölümüne bu neden oldu." dedi.

TURİSTLERİN ÖLÜM NEDENİ

Yunan basınına göre, Romanyalı 8 yaşındaki bir çocuk ve annesi bulundukları restoranın tavanının çökmesi ile hayatını kaybetti.

Öte yandan, 54 yaşındaki bir Rus ve iki yaşındaki oğlu devrilen ağacın altında kalarak can verdi. Çekya vatandaşı ailenin iki üyesi ise karavanın rüzgar nedeniyle devrilip sürüklenmesi sonucu yaşamlarını yitirdi.

Yunanistan'da fırtına felaketi: 6 ölü, 108 yaralı
Kaynak: AA
3. Sayfa, Dünya, Güncel

YORUMLAR (4)
SOSYOLOG: dünya hızlıca kirleniyor artık bu durumun önüne geçmekte çok zor her geçen yıl daha kötüsü olacak üzülüyorum dünyanın haline .
ABUZER: küresel ısınma dünyanın sonunu getirecek bu gidişle üzücü durum
FIRFIR OSMAN: İnşallah daha fazla kişi ölür hayatta kalan genç kızları ülkemize alalım
ASDAS: siz ne biçim insansınız oğlum ya hiç mi karakteriniz vicdanınız yok şu klavyeden bu aptalca sözleri yazarken? ölen insan heryerde insan, aynısı türkiyede olsa aynı yorumlar yapılsa hoşuna gider mi karaktersiz insanlıktan bi haber herif