Yurtdışındaki Eğitim Gönüllülerinin Anne Babaları Vefa Gecesinde Buluştu

Manisa'nın Alaşehir ilçesinde faaliyet gösteren Özel Çıkrıkçıoğlu Eğitim Kurumları, vefa gecesinde yurtdışında görev yapan eğitim gönüllülerinin anne ve babalarını biraraya getirdi.

14.02.2013 12:56Yurtdışındaki Eğitim Gönüllülerinin Anne Babaları Vefa Gecesinde Buluştu
Manisa'nın Alaşehir ilçesinde faaliyet gösteren Özel Çıkrıkçıoğlu Eğitim Kurumları, vefa gecesinde yurtdışında görev yapan eğitim gönüllülerinin anne ve babalarını biraraya getirdi.

CBÜ Alaşehir Meslek Yüksekokulu konferans salonundaki "Işığa Gönül Vermiş Fedakar Anne ve Balalara Vefa" isimli programa, 30 ülkede görev yapan 30 eğitim gönüllüsünün anne ve babalarının yanısıra Alaşehir Kaymakamı Kemal İnan, İlçe Milli Eğitim Müdürü İlhami Taylan, Milli Eğitim Şube Müdürü İsmail Kiriş, ASİAD Yönetim Kurulu Başkanı Sami Çeltikoğlu, Çıkrıkçıoğlu Eğitim Kurumları Genel Müdürü Süleyman Dinç, çok sayıda işadamı ve davetli katıldı.

Burada bir konuşma yapan Genel Müdür Dinç, "Dünyanın dört bir yanına giden kardeşlerimiz, ülkemizi en iyi şekilde temsil ederken aynı zamanda gönül köprüsü kuruyor, ülkemizin kalkınmasında etkin rol alıyor, Türkçe Olimpiyatları ile adlarından söz ettiriyor, TUSKON çatısı altında işadamlarını biraraya getirip ticaret hacminin artmasına vesile oluyorlar. Bundan dolayı siz anne ve babalara ne kadar teşekkür etsek azdır." dedi.

Programda, yurtdışında görevli üç öğretmenin ailesine sürpriz yapıldı. Azerbaycan, Mali ve Romanya'daki söz konusu öğretmenler, telekonferansla anne ve babalarıyla görüştürüldü. Vefa gecesi, anne ve babalarına plaket verilmesiyle sona erdi. Plaketleri Kaymakam İnan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Taylan, Şube Müdürü Kiriş, Genel Müdür Dinç, ASİAD Başkanı Çeltikoğlu, işadamları Ahmet Kuzey, Tamer Tatlıoğlu ve Mustafa Karaoğlan verdi. Ardından Ömer Faruk Özcan'ın konseri ve sema gösterisi yer aldı.

Süleyman Dinç, Kemal İnan, Alaşehir, Manisa, Politika, Güncel

Kaynak: CHA

17.10.2019 10:44:11