Yurtsan Atakan Son Yolculuğu'na Uğurlandı (2)

Bir süredir mücadele ettiği kanser hastalığına yenilen gazeteci Yurtsan Atakan, son yolculuğuna uğurlandı.

31.08.2012 17:34 Yurtsan Atakan Son Yolculuğu
Bir süredir mücadele ettiği kanser hastalığına yenilen gazeteci Yurtsan Atakan, son yolculuğuna uğurlandı.

Atakan için Levent'teki Afet Yolal Camisi'nde öğlen namazına müteakip düzenlenen cenaze törenine eşi Lale Atakan, Akşam Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni İsmail Küçükkaya, CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, Hürriyet Gazetesi yazarları Ertuğrul Özkök, Ayşe Arman, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Orhan Erinç, ressam Bedri Baykam, Fatih Altaylı, Yavuz Semerci, Hıncal Uluç ve Reha Muhtar'ın yanı sıra çok sayıda yakını katıldı. Eşi Lale Atakan güçlükle konuşarak " Çok iyi bir insandı. Çok iyi bir baba. Tibet'i çok çok severdi. Beni çok seviyordu " dedi. Yurtsan Atakan'ın annesi Nesrin Atakan, güçlükle ayakta durarak oğlunun tabutuna sarıldı. Eşi Lale Atakan da ayakta durmakta güçlük çekti.

Gazeteci Ertuğrul Özkök " Türkiyede dijital teknolojilerinin ve dijital hayatın sadece teknolojilerin değil hayatının en önemli isimlerinden birini kaybettik ve çok genç yaşta kaybettik Yurtsan bir anlamda hepimizin hocası da denilebilir iletişim bilincinin bab-ı ali dediğimiz şeyin bittiğinive yeni bir dünyanın ve yeni bir dönemin başladığını bize anlatan ilk isimdi ve çok genç yaşında bize bunları anlattı Yurtsan. Çok zamansız bir kayıp daha tam onun dönemi başlıyordu herkesin bu hayatın içine girdiği onsuz olunamaz bir hayatın başladığı bu noktada ve bence yapacak çok şeyleri daha vardı Yurtsan'ın" diye konuştu.

Atakan'ın cenazesi, burada öğle vakti kılınan cenaze namazının ardından Ulus Mezarlığı'nda toprağa verildi. - İstanbul/ Beşiktas
Kaynak: DHA
İsmail Küçükkaya, Akşam Gazetesi, Ertuğrul Özkök, Gürsel Tekin, Politika, Güncel